loader

Najbardziej opłacalne remonty domu w czasie kwarantanny

Wykorzystaj czas, który spędzasz w domu, aby ocenić, w jaki sposób Ty i Twoja rodzina żyjecie i współdziałacie ze swoim domem - i zaplanuj, jak możesz sprawić, aby był on lepszy. Te opłacalne ulepszenia są warte rozważenia

Podczas gdy wszyscy spędzamy dużo więcej czasu w domu, możemy stać się bardziej świadomi tego, co chcielibyśmy zmienić w kwestii miejsca zamieszkania. Posiadanie całego domu rodzinnego w tym samym czasie przez dłuższy czas może zwiększyć presję przestrzenną na nasze domy, podczas gdy praca w domu może podkreślić potrzebę tworzenia przestrzeni wielofunkcyjnych.

Niektóre zadania poprawy domu, takie jak dekorowanie lub lekki DIY, są nadal osiągalne podczas blokady, dzięki detalistom internetowym oferującym opcje bezdotykowej dostawy materiałów, ale wiele z nich będzie niewątpliwie wymagać pomocy profesjonalisty. Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć planowanie, tak abyś był gotowy do działania, kiedy życie wraca do pozoru normalności.

Przekształć swój dołączony garaż

Biorąc pod uwagę konwersję garażu jest naprawdę opłacalny sposób, aby dodać trochę więcej przestrzeni życiowej do domu, zwłaszcza jeśli tylko korzystać z garażu jako wysypisko dla rzeczy, które są lepiej się darowane, usuwane lub recyklingu.

Za podstawową przebudowę garażu można zapłacić około 8000 funtów, a przy dobrej okazji może ona zwiększyć wartość Twojego domu nawet o 20%. Co więcej, zazwyczaj można przebudować garaż zgodnie z zasadami dozwolonej zabudowy (ale jeśli mieszkasz w wyznaczonym obszarze lub w budynku znajdującym się na liście budynków, możesz potrzebować pozwolenia na budowę, więc przed rozpoczęciem pracy sprawdź to u władz lokalnych).

Przebudować swoje wnętrze

Zanurzając się w domu na dłuższy czas, można naprawdę zauważyć, gdzie układ domu można by poprawić, a przebudowa własnego domu jest często tańsza niż przeprowadzka. Ty możesz chcieć powalać w dół wewnętrzne ściany dla bardziej otwartego planu rozkładu, lub dodawać ćwieka ściany zmieniać przepływ wokoło twój domu.

Spróbuj naszkicować pomysły na nowy układ (spróbuj zrobić to w skali) - może to być naprawdę przydatne w wizualizacji nowej przestrzeni i wyobrażeniu sobie życia w niej. Musisz również wziąć pod uwagę rozmieszczenie mebli, przepływ naturalnego światła oraz, jeśli naprawdę zależy Ci na układzie otwartym, możliwości w zakresie ekstrakcji i wygłuszania.

Przebudowa strychu

Przebudowa strychu może być również naprawdę opłacalnym sposobem na dodanie dodatkowej przestrzeni, pod warunkiem, że obecne nachylenie dachu i konstrukcja nadadzą się do przebudowy (jeśli nie, to nadal istnieje możliwość przebudowy strychu, ale będzie to kosztować znacznie więcej niż przebudowa pomieszczenia na dachu, która będzie kosztować około 15.000 funtów).

Jest wiele do rozważenia, jeśli chodzi o konwersję strychu, więc teraz jest czas, aby zaplanować, jak można uzyskać dostęp, ogrzać i zaizolować nową przestrzeń, jak również badania przepisów prawa budowlanego wokół takiego projektu.

Dodaj budynek zewnętrzny dla biura domowego

Jeśli w czasie blokady będziesz mógł i lubił pracować w domu, możesz zdecydować, że w przyszłości będziesz chciał robić to więcej. Jeśli tak jest, to znalezienie odpowiedniego miejsca na dedykowane biuro domowe jest świetnym pomysłem.

Praca z rogu zapasowego pokoju, kuchni lub salonu może być odpowiednia w krótkim czasie, ale w większości przypadków jest niepraktyczna w dłuższej perspektywie.

Jeśli przebudowa garażu lub strychu nie jest możliwa i nie chcesz iść tak daleko, jak budowa przybudówki, to spójrz na swój ogród.

Pokój w ogrodzie lub oficyna może stać się wspaniałym domowym biurem - ponieważ jest oddzielony od reszty domu, można uniknąć niepotrzebnego rozpraszania uwagi. Będziesz musiał się upewnić, że ma wystarczającą ilość energii elektrycznej i gniazdek elektrycznych, odpowiednie oświetlenie i opcje ogrzewania oraz niezawodny dostęp do Internetu.

Buduj Rozbudowę

Jeśli potrzebujesz dodać znaczną dodatkową przestrzeń do swojego domu, a już najlepiej wykorzystałeś istniejącą powierzchnię, wtedy budowa rozbudowy może być opłacalną opcją (i jest zdecydowanie tańsza niż przeprowadzka do większej nieruchomości).

Może się też okazać, że bardziej opłacalne jest wybudowanie dobudówki dwukondygnacyjnej niż jednokondygnacyjnej - zwłaszcza gdy porówna się koszty na m².

Zobacz

Jednym z najnowszych ostatnio i jednym z największym trendów w odniesieniu do aranżacji wnętrz, są płytki 3D, czyli płytki o magicznej trójwymiarowej fakturze. Mają wiele zalet, ale za największą uważa się to, że wprowadzają do naszych domów, mieszkań oraz apartamentów nutkę magicznej beztroski, nonszalancji, a przy tym nowoczesnego zacięcia. Architekci wnętrz sięgają po...

Klucz dynamometryczny, który jest wykorzystywany do dokręcania i odkręcania elementów śrubowych, to niezwykle popularne narzędzie. Choć znajduje on zastosowanie przede wszystkim przy regulacji śrub, nadaje się także do dokręcania nakrętek. Jest bardzo przydatny zwłaszcza wówczas, gdy tego rodzaju czynność należy wykonać ze wskazana siłą, którą fachowo określa się momentem...

Przez cały rok do szyb i lakieru samochodu przyczepiają się różne zanieczyszczenia: liście, owady, żywica. Ich usunięcie bywa bardzo problematyczne, bo wycieraczki nie dają rady, chemia jest za słaba, a czyszczenie mechaniczne grozi uszkodzeniami. Nie jest to jednak sytuacja bez wyjścia. Zasada pierwsza: szybko Przede wszystkim należy zadbać o to, żeby samochód nie stał...