loader

5 Niezawodnych wskazówek dotyczących dekoracji domu


Odśwież swój wystrój domu z tymi profesjonalnymi poradami, które nie złamią banku.

Profesjonalni domownicy wiedzą, jak wykorzystać mocne strony domu, ukryć jego wady i sprawić, by był on atrakcyjny dla prawie każdego. Rozmawialiśmy z kilkoma profesjonalistami z całego kraju, aby uzyskać ich wskazówki, jak odświeżyć wnętrze twojego domu - bez naruszania banku.

1. Postaw na drzwi frontowe

Jeśli chcesz, aby Twój dom zrobił wielkie pierwsze wrażenie, pomaluj drzwi wejściowe zabawnym, błyszczącym odcieniem. "Czerwony to szczęśliwy kolor w wielu kulturach", mówi Lara Allen-Brett, stager z New Jersey. Czerwone drzwi oznaczały "powitanie" zmęczonych podróżników we wczesnej Ameryce, a w kościołach stanowią bezpieczną przystań".

Dwa inne odcienie zyskujące przychylność: pomarańczowy i żółty, według Christophera Breininga, stagera z San Francisco. Oba kolory kojarzą się z radością i ciepłem. Jedna rzecz, która powinna wyjść: przestarzałe drzwi ekranu. Pozbądź się ich lub zastąp je drzwiami burzowymi z pełnowymiarowym szkłem, które można zamienić na panel ekranowy.

2. Zachowaj jasne i neutralne kolory ścian

Trzymaj się kolorów takich jak beżowy lub szary, szczególnie na pierwszym piętrze, gdzie przepływ jest ważny. "Chcesz zminimalizować jarringowe przejścia", mówi Breining. Neutralne ściany zapewniają największą elastyczność dekoracji, pozwalając na łatwe przełączanie akcesoriów.

A jeśli masz dwa małe pokoje obok siebie, malowanie ich tym samym neutralnym kolorem pomaga im poczuć się większymi. Spójrz na pasek farby i przesuń w górę lub w dół odcień lub dwa, aby uzyskać subtelne zróżnicowanie w zależności od pokoju, sugeruje Allen-Brett.

3. Upewnij się, że Sofa rozmawia z twoimi fotelami

Pomyślcie o ładnym holu hotelowym: Meble są ułożone w grupach, które zapraszają do rozmowy. Kiedy umieścisz meble w swoim salonie, dąż do osiągnięcia podobnego poczucia równowagi i intymności.

"Idealny jest obszar do rozmów w kształcie litery "U", z sofą i dwoma krzesłami zwróconymi do siebie na każdym końcu stolika, lub w kształcie litery "H", z sofą bezpośrednio naprzeciwko dwóch krzeseł i stołem na środku", mówi Michelle Lynne, stażystka z Dallas.

Jeden częsty błąd, którego należy unikać: Popychanie wszystkich mebli o ściany. "Ludzie robią to, bo myślą, że to sprawi, że ich pokój będzie wyglądał na większy, ale w rzeczywistości, unoszenie mebli z dala od ścian sprawia, że pokój czuje się większy" - mówi.

4. Pozwól wpaść słońcu do pomieszczenia

"Jeśli chodzi o ciężkie, przestarzałe zasłony, nagi brzeg okien jest lepszy niż brzydki", mówi Lynne. Idealnie byłoby, gdyby opatrunki okienne były funkcjonalne i eleganckie: Pomyśl, że powinny być połączone z pełnowymiarowymi panelami.

Jeśli w Twoim pokoju jest dużo słońca, zdecyduj się na jasne kolory, które nie wyblakną. Najbardziej zalecane lekkie tkaniny na panele to bawełna, len i jedwabne mieszanki, ponieważ mają one tendencję do dobrego powieszenia.

5. Zawiesić w każdym pokoju przynajmniej jedno lustro

"Lustra mogą sprawić, że przestrzeń będzie jaśniejsza, ponieważ odbijają światło wokół pokoju", mówi Breining. Ale umieszczenie jednego z nich w niewłaściwym miejscu może być prawie tak samo złe, jak nie posiadanie go wcale.

Umieść lustra na ścianach prostopadłych do okien, a nie bezpośrednio naprzeciwko nich. Powieszenie lustra bezpośrednio naprzeciwko okna może w rzeczywistości odbijać światło z powrotem przez okno.

Zobacz

Urządzając pokój dla dziecka, należy pamiętać o tym, aby zrobić to tak, by dziecko nie tylko czuło się w nim komfortowo, ale również by było bezpieczne. Wybierając kolory i meble, warto skonsultować się z dzieckiem, do którego pokój będzie należał. Trzeba zrobić wszystko, aby pokój stał się dla pociechy prawdziwym azylem. A tak będzie tylko wówczas, gdy dziecko...

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą łazienką, znalezienie idealnych płytek staje się poważnym wyzwaniem. Jak więc znaleźć takie, które sprawią, że całość będzie wyglądać estetycznie, a niewielkie pomieszczenie nie ulegnie dodatkowemu pomniejszeniu optycznemu? Jest na to kilka sposobów. Stawiaj na płytki odbijające światło Istnieje przynajmniej kilka tricków, które...

Otaczamy się naturalnymi materiałami, ponieważ dzięki temu można wprowadzić odrobinę natury do naszych wnętrz. Na szczególnie dużą uwagę zasługują przeróżnego rodzaju produkty wykonane z drewna czy też metalu. Nawet klasyczne pomieszczenia dzięki nim zyskują całkowicie nowy wygląd i wydają się znacznie bardziej przytulne. Jak kupować obrazy? Przede wszystkim...