loader

8 ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek

1. Zanim zaczniesz

Pomyśl o stylu swojego domu. Przejrzyj czasopisma i online, aby zobaczyć zdjęcia płytek, które Ci się podobają. Staraj się nie podważać stylu swojego domu - zamiast tego pracuj z nim.

2. Wielkość płytek

Małe płytki nadają się zazwyczaj do małych obszarów mieszkalnych, takich jak kuchnie, łazienki i toalety.

3. Wielkość pokoju

Duże płytki sprawiają, że pomieszczenie staje się większe i bardziej przestronne. Użycie płytek podłogowych na ścianach sprawi, że przestrzeń będzie wydawać się bardziej spójna, ale nie można używać płytek ściennych na podłodze. Płytka podłogowa będzie miała twardsze szkliwo i będzie wykonana z twardszych materiałów, aby wytrzymać ruch. W małym pomieszczeniu jasne płytki sprawią, że przestrzeń będzie się wydawała większa. Jeśli masz duże pomieszczenie, masz więcej możliwości; możesz wybrać od jasnych do ciemnych płytek.

4. Kolor

Zastanów się nad ogólnym odczuciem, które chcesz osiągnąć w pomieszczeniu, w którym się kaflujesz - spokojnym i relaksującym czy nastrojowym i nastrojowym? Chyba, że posiadasz obszar cech charakterystycznych, takich jak rozpryskiwanie, płytki nie są zazwyczaj przedmiotem zainteresowania w pomieszczeniu, ale mogą uzupełniać inne funkcje projektowe pokoju. W łazience możesz chcieć spokojnego relaksującego ustawienia, więc iść dla kolorów które mieszają dobrze wpólnie. W kuchni możesz chcieć bardziej żywej opcji, więc wybierz kolory, które kontrastują.

5. Spoina

Nie należy zapominać o tym, jak ważny jest dobór właściwego koloru fugi. Kontrastująca fuga podkreśli linie i wzór, a fuga w kolorze uzupełniającym, jako płytka, da subtelny efekt. Należy upewnić się, że miejsca spoinowania są uszczelnione, aby zapobiec powstawaniu plam.

6. Tekstura i wzór

Wybór matowego lub polerowanego wykończenia to osobisty wybór. Płytka glazurowana jest łatwa do czyszczenia, gdzie jako naturalna płytka terakotowa nie ma szkliwa i potrzebowałaby uszczelnienia, aby zatrzymać plamy.

7. Światło naturalne

Dachówka z połyskiem będzie pasowała do ciemnej przestrzeni, ponieważ odbija więcej światła, podobnie jak jaśniejszy kolor.

8. W końcu

Upewnij się, że cokolwiek wybierzesz w jednym pokoju, będzie współgrało z resztą stylu Twojego domu.

Zobacz

Płytki ceramiczne i porcelanowe są paradoksalnie bardzo mocne i jednocześnie nieco delikatne. Materiały te są bardzo twarde i trwałe, a po prawidłowym ułożeniu tworzą niezwykle sztywne i trwałe podłogi, które mogą przetrwać wiele dziesięcioleci. Jednak ich prawidłowe wykonanie zależy od struktury podłogi, która jest również solidna i sztywna. Jeżeli konstrukcja podłogi...

Płytka ceramiczna jest ulubionym materiałem do układania podłóg, dzięki swojej trwałości i odporności na wilgoć i plamy. Te same właściwości, które sprawiają, że świetnie nadaje się do podłóg w kuchni i łazience, sprawiają, że jest to również naturalny wybór ścian.  Montaż ceramicznych płytek ściennych jest projektem, który nagradza wstępne planowanie i...

Podłogi z drewna twardego są jednym z najbardziej popularnych rodzajów podłóg, podnoszącym wartość odsprzedaży domów i upiększającym je w procesie. Ale jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze i instalacji podłóg z twardego drewna, takich jak rodzaj, gatunek, rozmiar, koszt i marka. Ten przewodnik zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o podłogach z...