loader

6 Poufnych tajemnic, które znają tylko wykonawcy (ale CI nie powiedzą)

Jeśli jesteś właścicielem domu, istnieje szansa, że próbowałeś napraw DIY, aby zaoszczędzić pieniądze. Jeśli nie jesteś świadomy sekretów, których używają profesjonaliści, jesteś bardziej narażony na czas i ograniczenia budżetowe, które sprawiają, że proces ten jest dość frustrujący.

Wykonawcy mogą wykorzystać niektóre z poniższych "hacki" do naprawy i utrzymania domu w ramach określonego budżetu.

Zainstaluj centralne powietrze

Jest to w rzeczywistości dużo prostsza koncepcja niż myślisz, zwłaszcza jeśli masz wymuszony system ciepłego powietrza z miejscem do rozbudowy. Tom Sullivan, właściciel firmy T.M. Sullivan Construction, zauważył, że instalacja centralnego systemu wentylacyjnego może być nieco bardziej skomplikowana w przypadku wymuszonej pary wodnej, elektrycznych lub gorącej wody, kiedy przeprowadzano z nim wywiad dla Reader's Digest.

Jeśli masz plan, gdzie umieścić otwory wentylacyjne, możesz również zaoszczędzić pieniądze na swoim miesięcznym rachunku za ogrzewanie. Ty także możesz mieć mniej problemów z izolacją utrzymywać otwory wentylacyjne z dala od obszarów domu, które miewają skłonność przyciągać wilgoć (wokoło lodówki, w pobliżu niskich okien, i z dala od rur, które biegną w domu).

Tworzenie wyraźnego wykończenia na ścianach

Tynk i rzęsy mogą zapewnić profesjonalne wykończenie sufitów i ścian. Jakkolwiek, ty musisz planować naprzód jeżeli ty chcesz utrzymywać twój gipsowych ściany zdrowe wśród budżetu - one miewają skłonność dostawać drogiego utrzymywać gdy starzeją się. Sheetrock jest zazwyczaj lepszym wyborem dla twój ścian, szczególnie jeżeli ty chcesz robić energooszczędnym ulepszeniom które zawierają tworzyć napowietrznego lub wnękowego oświetlenie w pokoju.

Upewnij się, że Twój dom ma odpowiedni odpływ

Jeśli brud, brud i wilgoć odpłyną z Twojego domu, zaoszczędzisz sporo pieniędzy, zapobiegając problemom, które wymagają naprawy. Starsze domy są szczególnie problematyczne, jeśli chodzi o odwadnianie, a Ty możesz skorzystać z wiedzy specjalisty, aby pozbyć się fundamentów o właściwościach, które są erodowane lub tych o stromych zboczach.

Jeśli poradzisz sobie z tym problemem wcześnie, zaoszczędzisz na wielu kosztownych naprawach w dół linii, obejmujących fundamenty, kolumny obudowy, tarasy i podłogi piwnic. Zły drenaż może powodować zapadanie się, pęcznienie, a nawet upadek całych ścian oporowych w najgorszym przypadku.

Oczyść krajobraz

Sprawdzenie struktury korzeni drzew na Twojej posesji jest konieczne, jeśli wprowadzasz się do nowego domu, szczególnie na terenach wiejskich. Duże drzewa, które nie zostały odpowiednio zagospodarowane, mogą mieć agresywne systemy korzeniowe, które mogą wznieść rury lub nawet fundament domu. Korzenie mogą wykraczać daleko poza to, co może pomyśleć osoba świecka, więc nigdy nie lekceważ potęgi Matki Natury w tym scenariuszu.

Złe korzenie mogą również spowodować przewrócenie się drzew i spowodować poważne szkody przy złej pogodzie. Dowiedz się, jaka jest różnica między martwą kończyną a żywą, bo jeśli wiatr weźmie martwą, możesz skończyć z tysiącami dolarów na naprawę okna lub porysowanych drzwi. Ponadto, drzewa rosnące w pobliżu domu mogą tworzyć wilgotne, zacienione miejsce, w którym mogą rosnąć mech, pleśń i pleśń. Może to uszkodzić bocznicę, a także przedostać się do wentylacji i ścian. Z tego miejsca pleśń i pleśń mogą powodować problemy zdrowotne.

Kompletna rutynowa inspekcja domowa

Powinieneś zawsze wiedzieć, co dzieje się w twoim domu, przeprowadzając co jakiś czas nieformalne kontrole. Oto niektóre z objawów, które mogą wskazywać na poważniejszy problem:

  • Ogromne różnice temperatur między pomieszczeniami
  • Złamany tynk lub pęknięta farba
  • Niespodziewanie wysokie rachunki za energię elektryczną
  • Drapanie lub dudnienie w ścianach lub suficie

Jeśli wszystko się sprawdzi, trzeba będzie przeprowadzić rutynową kontrolę u profesjonalisty przynajmniej raz w roku. Jest to sekret numer jeden wśród wykonawców - znalezienie problemów zanim się rozwiną jest niezbędnym elementem utrzymania tanich napraw i konserwacji w domu.

Chociaż możesz nie korzystać z tych wszystkich wskazówek dla projektów typu "zrób to sam", zawsze dobrze jest mieć działającą wiedzę na temat tego, co dzieje się wokół twojego domu, gdy wykonawcy pokazują. Jeśli będziesz miał na uwadze powyższe, będziesz w stanie podejmować bardziej świadome decyzje o tym, jakie ulepszenia chcesz wprowadzić i jak chcesz je wprowadzić. Jak mówi HomeAdvisor, upewnij się, że każdy zatrudniony wykonawca ma licencję generalnego wykonawcy, nawet jeśli zatrudniasz go tylko do małej pracy.

Zobacz

Korzyści z montażu energooszczędnych okien zauważa coraz więcej osób. Są to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązania, które znacznie wpływają na komfort życia. Jak dobrać te idealne dla siebie okna energooszczędne? Okna energooszczędne – co to znaczy? Charakterystyka oszczędnych systemów okiennych Jeśli rachunki za ogrzewanie spędzają ci sen...

Więźba dachowa jest jednym z najważniejszych elementów drewnianej konstrukcji dachu. O jej rodzaju decyduje kształt zarówno dachu jak i samego budynku. W tym artykule zastanowimy się nad tym jakie są rodzaje więźby dachowej i czym się charakteryzują.  Tak jak ustaliliśmy to na początku, kształt dachu ma bezpośredni wpływ na wygląd domu i odwrotnie. Proste dachy, tzw...

Czy kiedykolwiek rozważał pan budowę własnego domu? Jest wiele do rozważenia, jeśli podejmiesz się tego projektu. Jednak tylko dlatego, że budujesz swój własny dom, nie oznacza, że musisz być tym, który faktycznie wykonuje każde zadanie lub nawet każde zadanie w tym zakresie. Zazwyczaj oznacza to tylko, że zaprojektowałeś wszystko tak, jak chciałeś. Chciałbym więc...