loader

Rzeczywisty koszt 3 rodzajów dodatków do domu

Dzisiejsze trendy w dziedzinie majsterkowania wciąż się rozwijają, a duże projekty domowe są jednym z najbardziej ekscytujących sposobów, w jaki właściciele domów mogą dostosować przestrzeń do swoich potrzeb. Wszystkie programy telewizyjne sprawiają, że wysłanie zespołu kontraktowego w celu dokonania wielkich zmian wygląda niezwykle łatwo. Rzeczywistość jest zazwyczaj dużo bardziej bałaganiarska, dopóki nie zostanie wykonana. Weź pod uwagę ogólną inwestycję i potencjalne przekroczenie budżetu z powodu problemu lub nowego pomysłu, który znajdziesz podczas realizacji projektu.

Pierwszym krokiem w każdym projekcie modernizacji domu jest zdefiniowanie zakresu projektu. Czy starasz się uzyskać więcej przestrzeni życiowej budując dodatek do swojego domu? Być może chciałbyś zamknąć garaż lub dodać łazienkę do piwnicy lub innej części domu. Każdy z tych projektów może być obarczony ukrytymi kosztami, które mogą wrzucić Twój budżet (i ramy czasowe) do góry nogami.

Dodawanie pokoju do domu

Bądź bardzo konkretny określając, co chcesz osiągnąć, więc Twój wykonawca lub projektant będzie miał solidne zrozumienie Twojego projektu i będzie w stanie zacytować go dokładniej. Na przykład, średni koszt budowy dodatku wynosi nieco ponad 42.000 dolarów, co sprawia, że jest to duża inwestycja w Twoją nieruchomość.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz, często możesz odzyskać znaczną sumę pieniędzy na przebudowę inwestycji do 125%, jeśli na przykład mieszkasz w Connecticut.

Zmiana przeznaczenia garażu

Sprzątanie garażu i zamykanie go w nim to tylko pierwszy krok! Renowacja lub konwersja garażu ustawi cię z powrotem około 11.000 dolarów, ale potencjalnie stać, aby uzyskać ładną przestrzeń dla relaksu lub rzemiosła - lub po prostu stworzyć człowieka-jaskinia. 

Zwrot z inwestycji może być prosty, ponieważ możesz dodać ten kwadratowy materiał do swojego domu, jeśli masz ogrzewanie i klimatyzację dodane do powierzchni użytkowej.

Dodawanie lub rozbudowywanie łazienki

Istnieje różnica między zamknięciem garażu a modernizacją piwnicy w celu dodania łazienki. Projekty mogą wyglądać mniej więcej tak samo, ale nie dajcie się zwieść. Dodawanie instalacji wodno-kanalizacyjnych do danego obszaru może znacznie różnić się kosztami. Średni krajowy koszt przebudowy łazienki wynosi ponad 10.000 dolarów, co sprawia, że jest to cenny dodatek do domu. Będziesz musiał się również zastanowić:

  • Tam, gdzie rury znajdują się obecnie w stosunku do nowej łazienki
  • Czy trzeba będzie przepompować część domu, aby przekierować wodę, czy szambo.
  • Wiek twojego domu, ponieważ może się okazać, że niektóre części nie spełniają już dopuszczalnych norm budowlanych
  • Możliwość znalezienia uszkodzeń lub złego okablowania w ścianach twojego domu

Zawsze najlepiej jest przeznaczyć dodatkowe środki - co najmniej 10-20% całkowitego budżetu na tego typu projekty, abyś mógł sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie napotkasz.

Spodziewanie się kompromisu

Chyba, że pieniądze nie są żadnym przedmiotem, wejdź do dowolnego projektu modernizacji domu, oczekując kompromisu. Bez względu na to, czy oznacza to ograniczenie rozmiaru modernizacji, czy też zmniejszenie liczby urządzeń, należy spodziewać się co najmniej jednego kompromisu. Czynniki takie jak pora roku i koszty pracy mogą zepchnąć Twoje plany lub budżet na dalszy plan. Spróbuj rozpocząć od projektu "idealny świat". Następnie od razu zacznij szukać miejsc, w których możesz sobie pozwolić na cięcia.

Zawsze pamiętaj o tym, jak Twoja rodzina będzie korzystać z tego dodatku zarówno teraz, jak i w przyszłości. Kiedy dzieci rosną, domy często czują się zbyt małe. Jednak kiedy dzieci opuszczają gniazdo, nie chcesz mieć więcej domu niż potrzebujesz, wchodząc w nowy etap życia.

Zachowaj opcje odsprzedaży w pamięci

Prawie każdy dom w pewnym momencie przechodzi z rąk do rąk. Wartość odsprzedaży w Twoim domu może się zmniejszyć, jeśli dokonasz zmian, które są mniej atrakcyjne dla potencjalnych nabywców. Kiedy dokonujesz zmian, które nie są popularne w Twojej okolicy, jak zmniejszenie liczby sypialni lub łazienek, aby zrobić większą przestrzeń, może być trudniejsze do sprzedania w przyszłości. Nie oznacza to, że nie należy brać pod uwagę bieżących potrzeb, tylko, że dobrze jest zastanowić się, co remont będzie zrobić z wartością domu w dół drogi.

Zobacz

Wybierając drewno na więźbę dachową o odpowiedniej wilgotności masz pewność, że cała konstrukcja będzie trwała, wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Powinna ona wynosić od 15 do 18%. Jeżeli wilgotność przekracza 24%, pod żadnym pozorem nie wolno stosować materiału drewnianego na dachu. Najpierw drewno należy osuszyć. Dzięki temu można będzie uniknąć późniejszych...

Korzyści z montażu energooszczędnych okien zauważa coraz więcej osób. Są to niezwykle praktyczne i wygodne rozwiązania, które znacznie wpływają na komfort życia. Jak dobrać te idealne dla siebie okna energooszczędne? Okna energooszczędne – co to znaczy? Charakterystyka oszczędnych systemów okiennych Jeśli rachunki za ogrzewanie spędzają ci sen...

Więźba dachowa jest jednym z najważniejszych elementów drewnianej konstrukcji dachu. O jej rodzaju decyduje kształt zarówno dachu jak i samego budynku. W tym artykule zastanowimy się nad tym jakie są rodzaje więźby dachowej i czym się charakteryzują.  Tak jak ustaliliśmy to na początku, kształt dachu ma bezpośredni wpływ na wygląd domu i odwrotnie. Proste dachy, tzw...