loader

Złota rączka - jaki poziom reprezentujesz?

Wykonywanie napraw we własnym domu może być satysfakcjonujące, twórcze i zabawne. Dzięki odpowiedniemu zestawowi umiejętności "zrób to sam" możesz zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy i czasu. Kluczem do sukcesu w naprawie domu jest możliwość dokładnego zmierzenia stopnia trudności projektu w stosunku do własnego poziomu umiejętności naprawy domu, czy to początkującego, średniozaawansowanego, czy eksperta.

Bezpieczeństwo jest w centrum tego wszystkiego. Na początku może się wydawać, że przekraczanie granic wydaje się dobrym pomysłem, ale może znaleźć się nad głową. Nigdy nie wahaj się przerwać pracy nad jakimkolwiek projektem, który wydaje ci się niekomfortowy, i wezwać profesjonalistę, aby ją ukończył.

Poziom umiejętności dla początkujących Naprawa w domu

Naprawy domowe na poziomie początkującym wymagają kilku, jeśli w ogóle, wcześniejszych umiejętności przed rozpoczęciem. Początkujący naprawiacze korzystają z powszechnych, niedrogich narzędzi ręcznych, które wielu właścicieli domów już posiada, takich jak młotki i piły ręczne, wraz z ograniczoną liczbą przewodowych lub bezprzewodowych narzędzi elektrycznych. Projekty dla początkujących mogą być ukończone w ciągu jednego dnia, a czasami tylko w ciągu godziny lub dwóch.

Wiedza prekursora
Jako początkujący, możesz zacząć bez żadnej bazy umiejętności. Ogólnie rzecz biorąc, posiadasz już jednak takie umiejętności jak ręczne piłowanie drewna, używanie wiertarki bezprzewodowej, malowanie zarówno wałkiem jak i pędzlem oraz ręczne wbijanie gwoździa. Naprawy na poziomie początkującym nie są nadmiernie obciążające fizycznie, przy czym standardem jest osobisty podnośnik o maksymalnym obciążeniu około 50 funtów.

Umiejętności dla początkujących a inne poziomy umiejętności
Jako osoba z początkującymi umiejętnościami naprawy domu, być może właśnie kupiłeś swój pierwszy dom. Być może nie miałeś wcześniej okazji, aby doskonalić swoje umiejętności naprawcze. Albo możesz być długoletnim właścicielem domu, który ze względu na okoliczności łagodzące zdecydował się podjąć więcej napraw samodzielnie. Pośrednie i eksperckie projekty, takie jak budowa pokładu lub usunięcie ściany nośnej, mogą wydawać się zniechęcające, ale jesteś ciekawy i masz chęć do nauki nowych umiejętności. O ile zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie, o tyle łatwiej jest odpocząć, ponieważ naprawy na poziomie początkującym są zazwyczaj bezpieczniejsze niż naprawy na poziomie średniozaawansowanym czy specjalistycznym.

Poziom umiejętności średniozaawansowanej naprawy w domu

Pośredniego poziomu umiejętności naprawy domu są scharakteryzowane jako umiejętności, które rozciągają się cienką linię między początkujących i ekspertów, z coraz bardziej zmieniających się czynników, takich jak czas, budżet, siła fizyczna, lub zdolność do zaokrąglania asystentów przechylając skalę w obu kierunkach. Naprawy na poziomie pośrednim mogą obejmować niektóre dozwolone prace. Naprawy na tym poziomie często trwają kilka dni lub tygodni. Jeśli wymagane są narzędzia niszowe lub specjalne, są one zazwyczaj tanie i łatwe do uzyskania. Często może być trudno rozróżnić pomiędzy projektami średnio-zaawansowanymi i specjalistycznymi, zwłaszcza, że właściciele domów na poziomie średnio-zaawansowanym mogą chcieć nieco bardziej zwiększyć swój poziom umiejętności, aby zaoszczędzić pieniądze.

Wiedza prekursora
Umiejętności w zakresie pośredniej naprawy w domu obejmują cały zestaw umiejętności dla początkujących, dodając doświadczenie z szeroką gamą elektronarzędzi. Mogą Państwo również posiadać wstępną wiedzę z zakresu obsługi instalacji elektrycznych i hydraulicznych. Ten poziom umiejętności może obejmować zadania, które wymagają podniesienia ponad 50 funtów, zwłaszcza przez długi okres czasu.

Umiejętności pośrednie a inne poziomy umiejętności
Jako osoba z umiejętnościami średniozaawansowanych napraw w domu, podstawowe umiejętności naprawcze są już drugą naturą dla Ciebie. Dysponujesz pełną gamą narzędzi ręcznych i budujesz dobry zestaw wysokiej jakości elektronarzędzi. Jesteś chętny i chętny do podjęcia się bardziej ambitnych projektów, które wykraczają poza poziom ekspercki. Bezpieczeństwo jest dla Ciebie ważne, a Ty zawsze starasz się stosować rygorystyczne praktyki bezpieczeństwa.

Poziom umiejętności specjalisty w zakresie napraw w domu

Ekspercki poziom umiejętności naprawy domu jest taki, że obejmuje prawie całą gamę umiejętności naprawy domu. Wiele z projektów na tym poziomie jest również wykonywanych przez certyfikowanych lub licencjonowanych specjalistów, takich jak elektrycy i hydraulicy. Kodeksy, zezwolenia i podział na strefy są często zaangażowane. Wiele z tych projektów wymaga kosztownych, specjalistycznych narzędzi, które mają ograniczoną użyteczność w stosunku do innych projektów, takich jak mokre piły do płytek czy zaciskarki PEX. Umiejętności ekspertów często dotyczą niebezpiecznych projektów, takich jak uruchamianie nowych obwodów z elektrycznych paneli serwisowych. Projekty na tym poziomie często mogą rozciągać się na tygodnie lub miesiące.

Wiedza prekursora
Jako doświadczony majsterkowicz, masz doświadczenie w wykonywaniu większości zadań na poziomie początkującym i średniozaawansowanym. Wiesz, jak używać prawie każdego popularnego elektrycznego narzędzia elektrycznego, a także specjalistycznych narzędzi, takich jak gwoździarki elektryczne, gwoździarki proszkowe i poziomy obrotowe.

Umiejętności eksperckie a inne poziomy umiejętności
Być może byłeś już właścicielem domu i ten dom jest twoim drugim lub trzecim remontem. Możesz być zainteresowany zakupem i przerzucaniem domów dla zysku. Naprawiałeś i ulepszałeś dom przez lata, a nie przez miesiące, a także przebudowałeś całe pokoje samodzielnie lub z partnerem, dzięki czemu możesz doświadczyć różnych umiejętności w zakresie napraw i przebudowy domu. Skala może często określać poziom umiejętności eksperta. Jeśli wymiana toalety jest na poziomie średniozaawansowanym, wówczas wymiana toalety plus mnóstwo innych trudnych zadań, które składają się na przebudowę całej łazienki, reprezentuje poziom eksperta.

Licencjonowani Wykonawcy i Handlowcy Specjaliści

W większości jurysdykcji licencja jest wymagana od generalnych wykonawców i handlowców zajmujących się instalacjami elektrycznymi, HVAC i wodociągowymi. Często oddzielne rejestracje lub certyfikaty są potrzebne do specjalistycznych prac kontraktowych, takich jak usuwanie azbestu i farby na bazie ołowiu, wyburzanie i ratownictwo, naprawianie pleśni, ochrona przeciwpożarowa i kształtowanie krajobrazu.

Jako początkujący i średniozaawansowani majsterkowicze z umiejętnościami naprawczymi, licencjonowani profesjonaliści są cenni i niezbędni do skutecznego i bezpiecznego realizowania projektów domowych. Nawet majsterkowicze na poziomie eksperckim, którzy posiadają określone umiejętności, często zatrudniają profesjonalistów do wykonywania tych samych zadań, aby zaoszczędzić czas.

Zobacz

W ostatnich latach ciepłe tynki stały się bardzo popularne w Polsce. Ale co to takiego? Ciepłe tynki to nic innego jak tynki z dodatkiem specjalnego pigmentu, który pochłania promieniowanie podczerwone i oddaje je w postaci ciepła. Dzięki temu pomieszczenie jest ogrzewane od ścian, co pozwala zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Termin "ciepłe tynki" odnosi się do...

Domy nowoczesne są energooszczędne. Zwykle mają kształt prostopadłościanu lub kilku prostopadłościanów i zwieńczone są dachem płaskim lub dwuspadowym. Domy w stylu nowoczesnym nie mają ozdobnych gzymsów ani lukarn. Nowoczesną architekturę określają formy geometryczne, kubiczne bryły i dachy o niewielkich kątach nachylenia. Dachy płaskie stają się coraz bardziej...

Przed rozpoczęciem budowy musisz wszystko zaplanować. Pozwoli to uniknąć kosztownych błędów i zapewni terminowość prac. Zanim rozpoczniesz budowę domu, powinieneś przeczytać te ważne punkty. Budowa domu może wydawać się skomplikowana, zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza lub jedyna poważna inwestycja w życiu. Warto dowiedzieć się jak najwięcej o procesie budowy i...