loader

Proces wymiany systemów HVAC

Jeśli rozważasz wymianę HVAC, jest szansa, że po raz pierwszy spotkasz się z takim projektem i nie jesteś pewien, czego się spodziewać. Dlatego też opracowaliśmy wszystkie pomocne informacje, których będziesz potrzebował, od współpracy z wykonawcą i instalatorem instalacji HVAC, po wskazówki, które pomogą Ci przygotować dom przed rozpoczęciem projektu wymiany HVAC.

 • Oszacuj swoje koszty instalacji HVAC
 • Podejmowanie decyzji o wymianie całego systemu HVAC lub o naprawie
 • Obliczyć prawidłowy rozmiar systemu HVAC
 • Podstawowe pojęcia z zakresu HVAC
 • Znalezienie wykonawcy HVAC (lista kontrolna)
 • Proces wymiany i instalacji HVAC

Porównaj lokalnych wykonawców z naszą stroną HVAC Contractors Near Me, aby porównać oferty niezawodnych wykonawców instalacji grzewczych i chłodniczych w Twojej okolicy.

Oszacuj swoje koszty wymiany systemu HVAC

Przed rozpoczęciem wymiany zaleca się otrzymanie do czterech kosztorysów wymiany instalacji HVACAC od renomowanych wykonawców lub firm. Po przybyciu na teren obiektu wykonawca instalacji HVAC pomierzy powierzchnię kwadratową i przeprowadzi obliczenia obciążenia w oparciu o klimat okolicy, wielkość obiektu i stan przegród budowlanych lub jego zdolność do zatrzymywania klimatyzowanego powietrza. Po zakończeniu oceny, wykonawca zaleci rozmiar i typ systemu HVAC, jak również wszelkie niezbędne naprawy bieżących kanałów i/lub obudowy zewnętrznej. Zalecana instalacja klimatyzacji może obejmować modernizację izolacji poddasza lub przestrzeni czołgowej, ponowne uszczelnienie okien i drzwi lub naprawę pęknięć w ścianach zewnętrznych, z których może wydostawać się klimatyzowane powietrze. Wykonawca instalacji HVAC może polecić najlepszy klimatyzator do Twojego domu lub listę najlepszych marek pieców w oparciu o najlepsze marki, Twój budżet i ocenę efektywności energetycznej, którą masz nadzieję znaleźć w nowym urządzeniu klimatyzacyjnym.

Znajdź wykonawcę HVAC (lista kontrolna)

 • Zrób listę licencjonowanych, ubezpieczonych i powiązanych ze sobą wykonawców instalacji HVAC w Twojej okolicy, a następnie zaplanuj wizytę dla każdego z nich. - Pozwól każdemu z nich wykonać pomiary i sprawdzić swój obecny system. - Skorzystaj z tej pełnej listy kontrolnej wypożyczeń wykonawców instalacji HVAC, aby poczuć się pewnie.
 • Poproś o dowód posiadania aktualnej licencji HVAC i ubezpieczenia. Potrzebujesz numeru licencji, aby upewnić się, że licencja jest aktywna, jak również ich ubezpieczenie.
 • Upewnij się, że oszacowanie HVAC jest opatrzone datą i podpisem oraz że obejmuje wszystkie obszary objęte wymianą HVAC, w tym m.in:
  • - Data rozpoczęcia i zakończenia pracy
  • - Każde z wymienionych zadań w ramach danego stanowiska
  • - System HVAC, który ma zostać zastąpiony
  • - Cennik dla każdego zadania
  • - Dodatkowe koszty materiałów
  • - Koszty sprzątania
  • - Usunięcie starych kosztów jednostkowych HVAC.
  • - Dowiedz się, co jest zawarte w gwarancji.

Wymiana całego systemu HVAC

Zaleca się, aby w przypadku wymiany jednej części systemu, niezależnie od tego, czy jest to sprężarka HVAC, czy uzdatniacz powietrza, dokonać aktualizacji obu systemów i przynajmniej zlecić kontrolę przewodów w przypadku konieczności ich wymiany. Chociaż wymiana może wymagać tylko jednej części systemu, zaleca się wymianę całego systemu, aby utrzymać jego maksymalną wydajność. Wymiana całego systemu HVAC oznacza wydatkowanie większej ilości pieniędzy z góry, ale w dłuższej perspektywie pozwoli zaoszczędzić pieniądze, ponieważ cały moduł HVAC będzie zsynchronizowany.

Obliczyć prawidłowy rozmiar systemu HVAC

Poniższy wykres jest szacunkowy dla pokrycia tonażowego na podstawie kwadratowego nagrania twojej nieruchomości. Będziesz również chciał wziąć pod uwagę klimat, w którym znajduje się Twoja nieruchomość, aby upewnić się, że masz odpowiedni tonaż do obsługi zmiennych temperatur w Twojej okolicy. Wykwalifikowany wykonawca HVAC będzie w stanie dowiedzieć się tego dla Ciebie bardziej dokładnie, bu tutaj jest pomocny wykres, więc możesz wiedzieć, czego się spodziewać:

 • 1,5 tony - 600 do 1100 stóp kwadratowych
 • 2 tony - 901 do 1400 stóp kwadratowych
 • 2,5 tony - od 1201 do 1650 stóp kwadratowych
 • 3 tony - od 1501 do 2100 stóp kwadratowych
 • 3,5 tony - 1801-2300 stóp kwadratowych
 • 4 tony - od 2101 do 2700 stóp kwadratowych
 • 5 ton - 2401 do 3300 stóp kwadratowych

Przed dokonaniem zakupu w celu wymiany modułu HVAC, należy przeprowadzić badania nad najlepszym typem i rozmiarem modułu dla danego obiektu. Zakup jednostki, która jest zbyt duża lub zbyt mała dla powierzchni Twojego domu lub firmy, nie jest energooszczędny, co skutkuje wyższymi rachunkami za media. Sprawdź wskaźniki efektywności energetycznej na etykiecie i czy produkt jest certyfikowany przez Energy Star, aby upewnić się, że kupujesz system, który będzie działał przy maksymalnej efektywności, przez cały rok i pozwoli ci zaoszczędzić pieniądze przez cały okres użytkowania systemu.

Zobacz

Biokominek to urządzenie ze wbudowanym palnikiem, w którym procesy spalania zachodzą w wyniku spalania biopaliwa. Jak to działa? Biotechnologia pojawiła się po raz pierwszy w latach 70. Nad rozwojem biokominków starannie pracował włoski Giuseppe Luchifora. Chciał zapewnić mieszkańcom miasta możliwość cieszenia się jasnym płomieniem paleniska w domu, bez uciekania się do...

Łuparka świdrowa jest rozwiązaniem w istotny sposób ułatwia prace wykonywane w gospodarstwie domowym, gdy konieczne jest przygotowywanie opału. Okazuje się przy tym, że te funkcjonalne narzędzie jesteśmy w stanie przygotować samodzielnie. Czym jest łuparka świdrowa? Łuparka świdrowa jest jednym z narzędzi, które możemy wykorzystać, aby ułatwić sobie zadanie polegające...

Agregaty wody lodowej są urządzeniami, których podstawowe zadanie polega na odprowadzaniu z cieczy ciepła. Możemy spotkać się z nimi zarówno w klimatyzacji, jak i w przemyśle, gdzie dostarczają zarówno powietrze, jak i ciecz we właściwej temperaturze po to, aby możliwe było utrzymywanie konkretnych procesów. Gdy mamy do czynienia z systemami klimatyzacji, powstająca w...