loader

Kwiaty, które kwitną w czerwcu

Czerwiec to czas na Północy, kiedy to ogrodnicy przeżywają kulminację wiosennego, bajecznego pokazu kwitnienia. Latem będzie można zobaczyć floks ogrodowy (Phlox paniculata) i jego inne gwiazdy, ale ostatnim miesiącem na podwórku wypełnionym bylinami w wielu krajobrazach będzie czerwiec. Skorzystajcie z tych najlepszych selekcji.

Peonia

Kochająca słońce chińska peonia (Paeonia lactiflora) ma wiele do zaoferowania. Wszyscy zgadzają się, że pachnące, duże, podwójne kwiaty są piękne. Miłym bonusem jest jednak to, że jest to jedna z najdłużej żyjących bylin. Wymieniona w strefach od 2 do 9, jest również jedną z najtwardszych bylin. Być może jej jedyną wadą jest to, że nie lubi być przenoszona; jeśli musisz ją przeszczepić, zrób to jesienią, gdy wejdzie w stan uśpienia.

Stella de Oro

Hemerocallis 'Stella de Oro' to popularna lilia dzienna. Jest to kolejna roślina przeznaczona do uprawy w pełnym słońcu, która może być uprawiana w wielu strefach (od 3 do 9). Jej mocne strony to między innymi to, że jest to lilia dzienna:

  • Długo kwitnie (od maja do lipca)
  • Rebloom Will
  • Potrafi dostosować się do różnych warunków
  • Niedźwiedzie żywe, złoto-żółte kwiaty, które oświetlają każde miejsce, w którym mieszkają
  • Jedyną jego wadą jest to, że Stella de Oro jest nadużywana. Nie pozwól, aby ten subiektywny ładunek zniechęcił cię do jego uprawiania, jeśli nigdy go nie uprawiałeś.

Salvia

Istnieje wiele salw bylin, które kwitną w czerwcu dla ogrodników północnych, w tym Blue Hill (Salvia x superba "Blue Hill"), który rośnie w strefach 4 do 8 w pełnym słońcu.

Głównym zwolennikiem szałwii jest to, jak łatwo jest ją uprawiać. Mniejszym przekrętem przeciwko niej jest to, że jej liście śmierdzą, chociaż takie oceny są zawsze subiektywne.

Roślina lodu purpurowego

Fioletowa roślina lodowa (Delosperma cooperi) daje krótszą opcję na bylinę z pełnym nasłonecznieniem w strefach od 5 do 10. Jest to rozrastająca się pokrywa gruntu, podczas gdy pozostałe selekcje z tej listy mają formę rośliny wyprostowanej.

Ta niezwykła roślina jest ceniona za długość okresu kwitnienia (całe lato) i przydatność jako roślina obrzeżowa. Po stronie negatywnej (dla ogrodników z Północy) wymaga bezwzględnie gleby, która w regionach chłodniejszych niż strefa 7 odprowadza nadmiar wody, w przeciwnym razie umrze w zimie. 

Ciemnofioletowy Allium

Istnieje kilka rodzajów kwitnącej cebuli (Allium spp.), które kwitną w różnych porach roku. Jest jednak jeden szczególny rodzaj o bardzo ciemnofioletowych kwiatach, Allium atropurpureum, który kwitnie w czerwcu.

Technicznie rośliny cebulowe, cebula kwitnąca mimo to pojawiają się co roku (przez kilka lat) jak byliny. Dajcie Allium atropurpureum pełne słońce i uprawiajcie go w strefach 4-8.

Głównym atutem kwitnącej cebuli jest to, że ponieważ różne rodzaje cebuli kwitną w różnym czasie, cenią je osoby poszukujące ciągłej kolejności kwitnienia. Cebula kwitnąca jest tam, gdzie można się podłączyć do tego pustego miejsca w ogrodzie, czy to na wiosnę, lato, czy na jesień. Ich wadą jest to, że są trujące.

Lawenda

Lavandula spp. to właściwie podkrzewy, ale ogrodnicy często traktują je jak byliny lub zioła. Lawenda angielska (Lavandula angustifolia) jest jednym z twardszych gatunków (strefy od 5 do 8). Hoduje się ją w pełnym słońcu.

Nawet osoby nie będące ogrodnikami znają jego najlepszą cechę: zapach liści, które są suszone i używane w potpourris. Najgorszą jego cechą jest nietolerancja dla ziemi, która nie jest dobrze odwodniona; uprawa tej śródziemnomorskiej rośliny w takiej glebie często prowadzi do gnicia korzeni.

Zróżnicowany Żółty Loosestrife

Lysimachia punctata 'Alexander' jest fabryką w pełni nasłonecznioną dla stref od 4 do 8. Najlepszym argumentem za jej uprawą są jej zróżnicowane liście, które przy pierwszym wyjściu mają zielone i różowe kolory. Jedynym rozczarowaniem jest to, że ten wspaniały różowy kolor nie zawisł na długo. Kiedy roślina kwitnie w czerwcu, jej liście są zielone i białe.

Zobacz

Wraz ze zmianą pór roku zmieniają się także zabiegi pielęgnacyjne w ogrodzie. Zima to czas na przycinanie, a wiosna to czas na sadzenie i pielenie. Jesień to idealny czas na sadzenie cebulek, usuwanie zużytych roślin warzywnych i grabienie. Niezależnie od pory roku należy poświęcić trochę czasu na prace pielęgnacyjne. Najbardziej efektywny harmonogram konserwacji ogrodu to...

Po przycince drzew w sadach i ogrodach pozostaje wiele gałęzi. Gałęzie te można wykorzystać do opalania pieca lub kominka, można też zrobić z nich zrębki do ściółkowania. Rozdrabniacz do gałęzi jest doskonałym narzędziem, które przyspiesza proces przygotowania i oczyszczania drewna. Ale który z nich powinieneś wybrać? Rodzaje rębaków do gałęzi Rozdrabniacz...

Aby zachować zdrowie paproci, należy zapewnić im dostateczną ilość wody. Jeśli liście zaczynają żółknąć lub stają się kruche, prawdopodobnie były nadmiernie podlewane. Jeśli na liściach pojawią się czarne lub brązowe końcówki, może to oznaczać, że dostały zbyt dużo wody lub nawozu. W takich przypadkach należy spróbować je przesadzić, przyciąć lub podzielić. Aby...