loader

Dotacje dla nowych firm

Założenie własnego biznesu to niewątpliwie odważna decyzja, wymagająca nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale i wkładu finansowego. Z pomocą przychodzi Unia, która przeznaczyła na ten cel dofinansowania. Przedsiębiorcy mogą starać się o zarówno o wsparcie merytoryczne, jak również o dotacje dla nowych firm.

Jednym z wiodących celów unijnych jest rozwój społeczeństwa przedsiębiorczego i ich firm. Wspólnota przeznaczyła na działania konkretną sumę pieniędzy, które mogą pomóc młodym przedsiębiorcom w założeniu oraz rozwoju biznesu. Uzyskanie pomocy eksperckiej bądź rzeczywistej gotówki wiążę się jednak zazwyczaj z uczestnictwem w specjalnym programie bądź projekcie.

Szeroka gama wsparcia

Unia przede wszystkim kładzie nacisk na pomoc merytoryczną. Chodzi tu o wsparcie młodych przedsiębiorców w dopracowaniu ich biznesplanów w drodze konsultacji z ekspertem czy chociażby testowaniu konkretnych produktów bądź rozwiązań. Wsparcie może polegać także na udostępnieniu sprzętu elektronicznego niezbędnego do pracy (komputery, telefony), a nawet infrastruktury biurowej. 

Kolejnym z filarów pomocy to szkolenia. Chodzi o rozwój kompetencji i podniesienie określonych kwalifikacji, które pomogą przedsiębiorcom w rozwoju firmy, a niektórym osobom w ogóle wrócić na rynek pracy. Beneficjentami mogą być osoby w każdym wieku. Najczęściej tego typu projekty kierowane są do osób niepełnosprawnych, bezrobotnych, ale też chociażby wykluczonych geograficznie. Ważną grupą są także kobiety, które po okresie macierzyństwa chcą wrócić na rynek pracy. 

Istnieje także szansa otrzymania dofinansowania. Unia przewiduje dotacje związne z pokryciem kosztów operacyjnych, a także pozwalające na zakup niezbędnego sprzętu czy zaopatrzenia. Wiele zależy jednak od podmiotu, który wnioskuje o wsparcie oraz realizowanego projektu - celów, priorytetów.

Złożona droga

Chociaż oferowana pomoc z Unii obejmuje szerokie spektrum wsparcia, to jednak uzyskanie go nie jest tak oczywiste. Trzeba pamiętać, że dotacje na otwarcie firmy czy rozwój kompetencji nie są przyznawane osobom fizycznym. W gruncie rzeczy o fundusze starają się zrzeszenia, organizacje z sektora III, izby gospodarcze, podmioty realizujące działalność doradczo-szkoleniową. Beneficjentem mogą być już osoby fizyczne, ale pomoc będzie udzielana bezpośrednio przez firmy, które składały projekt. Dokumenty muszą odpowiadać wskazanym warunkom i realizować konkretne cele. Najczęściej wymagania dotyczą wskazania uczestników projektu (kto będzie mógł otrzymać pomoc, w jakim wieku) oraz zakres wsparcia (pomoc finansowa, pomoc prawna, szkolenia, analiza biznesowa, udostępnienie biura). Ponadto, istotny jest także termin realizacji zadania.

Podmioty, które w wyniku konkursu otrzymają dotacje, w kolejnym kroku zobowiązane są do realizacji złożonego projektu. Dopiero w tym czasie pomoc może trafić bezpośrednio do osoby fizycznej. By uzyskać wsparcie, należy oczywiście spełniać konkretne kryteria i zaaplikować jako uczestnik. W interesie własnym pozostaje zweryfikowanie, czy kwalifikujemy się do konkretnej pomocy.  W pierwszej kolejności należy oczywiście wyszukać organizację, która taki konkurs wygrała i dysponuje funduszami unijnymi na wsparcie.

http://www.a1europe.pl/dotacje-dla-firm/b_ktfh 

Zobacz

Praca w budownictwie ma wiele zalet. Pomimo dużego zapotrzebowania na pracowników, sama praca jest satysfakcjonująca. Wiele osób lubi ciągłe podekscytowanie i wyzwania, które się z nią wiążą. Jeśli jednak szukasz ekscytującej kariery, która nie wymaga zbyt wielu szkoleń, ta praca może nie być dla Ciebie. Poniżej wymieniono najważniejsze korzyści płynące z pracy w...

Ważne jest, aby przed dokonaniem wyboru dokładnie przeanalizować narzędzie i jego funkcję. Klucz dynamometryczny jest narzędziem, które może dokręcać lub odkręcać różnego rodzaju śruby z określoną siłą. Konstrukcja klucza pozwala na precyzyjny pomiar momentu obrotowego (lub siły) i utrzymanie go podczas użytkowania. Jest to możliwe dzięki sprężynie. Podczas regulacji...

Taras z kostki brukowej to jedno z najmodniejszych rozwiązań, z jakimi mamy do czynienia w ostatnich latach. Posiada szereg zalet. Najważniejszą z nich wydaje się jego trwałość, nie bez znaczenia jest jednak i to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, które sprawdza się znakomicie nawet w przypadku miejsc dobrze naświetlonych wykazując się odpornością na działanie wysokich...