loader

Dotacje dla nowych firm

Założenie własnego biznesu to niewątpliwie odważna decyzja, wymagająca nie tylko odpowiedniej wiedzy, ale i wkładu finansowego. Z pomocą przychodzi Unia, która przeznaczyła na ten cel dofinansowania. Przedsiębiorcy mogą starać się o zarówno o wsparcie merytoryczne, jak również o dotacje dla nowych firm.

Jednym z wiodących celów unijnych jest rozwój społeczeństwa przedsiębiorczego i ich firm. Wspólnota przeznaczyła na działania konkretną sumę pieniędzy, które mogą pomóc młodym przedsiębiorcom w założeniu oraz rozwoju biznesu. Uzyskanie pomocy eksperckiej bądź rzeczywistej gotówki wiążę się jednak zazwyczaj z uczestnictwem w specjalnym programie bądź projekcie.

Szeroka gama wsparcia

Unia przede wszystkim kładzie nacisk na pomoc merytoryczną. Chodzi tu o wsparcie młodych przedsiębiorców w dopracowaniu ich biznesplanów w drodze konsultacji z ekspertem czy chociażby testowaniu konkretnych produktów bądź rozwiązań. Wsparcie może polegać także na udostępnieniu sprzętu elektronicznego niezbędnego do pracy (komputery, telefony), a nawet infrastruktury biurowej. 

Kolejnym z filarów pomocy to szkolenia. Chodzi o rozwój kompetencji i podniesienie określonych kwalifikacji, które pomogą przedsiębiorcom w rozwoju firmy, a niektórym osobom w ogóle wrócić na rynek pracy. Beneficjentami mogą być osoby w każdym wieku. Najczęściej tego typu projekty kierowane są do osób niepełnosprawnych, bezrobotnych, ale też chociażby wykluczonych geograficznie. Ważną grupą są także kobiety, które po okresie macierzyństwa chcą wrócić na rynek pracy. 

Istnieje także szansa otrzymania dofinansowania. Unia przewiduje dotacje związne z pokryciem kosztów operacyjnych, a także pozwalające na zakup niezbędnego sprzętu czy zaopatrzenia. Wiele zależy jednak od podmiotu, który wnioskuje o wsparcie oraz realizowanego projektu - celów, priorytetów.

Złożona droga

Chociaż oferowana pomoc z Unii obejmuje szerokie spektrum wsparcia, to jednak uzyskanie go nie jest tak oczywiste. Trzeba pamiętać, że dotacje na otwarcie firmy czy rozwój kompetencji nie są przyznawane osobom fizycznym. W gruncie rzeczy o fundusze starają się zrzeszenia, organizacje z sektora III, izby gospodarcze, podmioty realizujące działalność doradczo-szkoleniową. Beneficjentem mogą być już osoby fizyczne, ale pomoc będzie udzielana bezpośrednio przez firmy, które składały projekt. Dokumenty muszą odpowiadać wskazanym warunkom i realizować konkretne cele. Najczęściej wymagania dotyczą wskazania uczestników projektu (kto będzie mógł otrzymać pomoc, w jakim wieku) oraz zakres wsparcia (pomoc finansowa, pomoc prawna, szkolenia, analiza biznesowa, udostępnienie biura). Ponadto, istotny jest także termin realizacji zadania.

Podmioty, które w wyniku konkursu otrzymają dotacje, w kolejnym kroku zobowiązane są do realizacji złożonego projektu. Dopiero w tym czasie pomoc może trafić bezpośrednio do osoby fizycznej. By uzyskać wsparcie, należy oczywiście spełniać konkretne kryteria i zaaplikować jako uczestnik. W interesie własnym pozostaje zweryfikowanie, czy kwalifikujemy się do konkretnej pomocy.  W pierwszej kolejności należy oczywiście wyszukać organizację, która taki konkurs wygrała i dysponuje funduszami unijnymi na wsparcie.

http://www.a1europe.pl/dotacje-dla-firm/b_ktfh 

Zobacz

W gorące letnie dni wiele osób zastanawia się, czy otwierać okna dachowe w celu wietrzenia mieszkania. Szukając efektywnych metod ochłodzenia pomieszczeń, często natrafiamy na spory w kwestii tego, czy okna dachowe, zwłaszcza takie jak: okna dachowe Fakro, mogą rzeczywiście pomóc. W tym artykule przyjrzymy się, czy w upał powinniśmy otwierać okna dachowe oraz jak prawidłowo...

Dlaczego oświetlenie jest ważne w salonie fryzjerskim? Jakie oświetlenie wybrać do salonu? Oświetlenie salonu fryzjerskiego jest kluczowym elementem w sprawnym działaniu salonu fryzjerskiego, zadowoleniu klientów i komforcie fryzjerów. Oświetlenie jest kluczowe w salonie fryzjerskim z wielu powodów. Pierwszym z nich jest to, że odpowiednie oświetlenie (lub lepiej - źródła...

Na rynku istnieje wiele opcji foteli fryzjerskich. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swój wybór, aby krzesło w Twoim salonie fryzjerskim wyglądało świetnie, a także imponowało wygodą i funkcjonalnością. Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać najlepszy stołek fryzjerski. Najważniejsze funkcje fotela fryzjerskiego Walory estetyczne Fotele fryzjerskie odpowiadają...