loader

Który Rendering jest dla ciebie odpowiedni?

 

Po pewnych pomysłach na tynkowanie domu? Ten rodzaj okładziny jest idealny zarówno do samodzielnej budowy, jak i renowacji, a także do wykonania zewnętrznej przeróbki. Ten przewodnik zawiera wszystko, co musisz wiedzieć

House Rendering to popularna metoda okładzinowania domu nie bez powodu. Występuje w szerokiej gamie wykończeń i kolorów, pasuje do wszystkich budżetów i może być dostosowany zarówno do współczesnego jak i tradycyjnego stylu domu.

Pod warunkiem, że zostanie on mądrze dobrany i prawidłowo zastosowany, tynkowanie domów jest łatwym sposobem na zatuszowanie nieatrakcyjnych murów, jak również nadanie nowoczesnemu projektowi domu wyrazistego, prostego wykończenia. Może być również użyty do całkowitego przekształcenia przestarzałego domu w coś nierozpoznawalnego w ramach renowacji zewnętrznej.

Należy pamiętać, że tynkowanie domów nie musi być okładziną całego domu - może być również opcją częściową, stosowaną w połączeniu z inną formą okładzinowania domu, np. kamieniem, cegłą, drewnem lub nawet alternatywnym rodzajem okładziny. Na przykład w dębowych domach szkieletowych jest często postrzegane jako częściowe obłożenie.

Szukając pomysłów na domowy rendering, ważne jest, aby zagłębić się trochę dalej w różne rodzaje produktów, aby móc podjąć świadomą decyzję, jeśli chodzi o właściwy dla Ciebie.

Co to jest House Rendering?

Tynk cementowy jest rodzajem okładziny zewnętrznej domu i jest tylko jedną z wielu opcji okładzin. Jest on stosowany na zewnątrz domu, podobnie jak tynk stosowany na ścianach wewnętrznych. Istnieją dwa główne powody, dla których tynk stosuje się na zewnątrz domu:

  • w celu ochrony materiału podkładowego przed działaniem czynników atmosferycznych i penetracją wody deszczowej
  • aby zapewnić atrakcyjny wygląd domu

W dzisiejszych czasach istnieje stale rosnąca gama produktów do tynkowania domów, od bardziej tradycyjnych tynków wapiennych, popularnych wśród restauratorów i tych, które przedłużają okres użytkowania domów, po te, które zapewniają również izolację i tynki przelotowe.

Którego Domu Renderingowego powinienem używać?

Czy mogę użyć Cement Render?

Jest to tynk standardowy lub tradycyjny stosowany na ścianach zewnętrznych. Tynk cementowy jest zwykle mieszany na miejscu budowy, a następnie nakładany w dwóch lub trzech warstwach. Powłoki bazowe (lub powłoki rysunkowe) są punktowane, gdy są jeszcze wilgotne, aby dać klucz do następnej warstwy. Powłoka wierzchnia jest nakładana cienkiej warstwy i nadaje błyszczące wykończenie, gotowe do malowania.

Tynk cementowy jest zwykle tani pod względem materiałowym, ale nieco droższy w pracy ze względu na liczne powłoki. Ma również tendencję do pękania, jeśli struktura podłoża powinna się przesuwać.

Tynki cementowe wymagają regularnego przemalowywania, jeśli mają nadal dobrze wyglądać.

Co to jest Polymer Render?

Tynki polimerowe są zwykle sprzedawane wstępnie zmieszane w workach z białym cementem lub wapnem jako podkładem.

Posiadają one polimery i inne produkty na bazie tworzyw sztucznych dodane do nich, aby uczynić tynk mniej podatnym na pękanie. Są one dostępne w różnych kolorach i często są barwione przelotowo, co eliminuje potrzebę malowania.

Dlaczego warto używać akrylowego tynku Render?

Tynki akrylowe są najczęściej stosowane jako cienka warstwa wykończeniowa do uszczelniania i wzmacniania wyglądu lub jako warstwa podkładowa. Przynoszą one również kolor i fakturę. Włókna są dodawane, aby zapobiec pękaniu i dać trwałe, trwałe wykończenie.

Używany jest również silikon, obiecujący jeszcze dłuższą żywotność i zdolność do samooczyszczania - niektórzy twierdzą, że gdy pada deszcz, silikon pozwoli wodzie deszczowej zmyć wszelkie zabrudzenia.

Czy Monocouche Render jest kosztowny?

Monocouche" (po francusku "single layer" lub "bed" renderowanie) jest stosunkowo nowym rozwiązaniem w świecie renderingu domów. Produkty te pochodzą z Europy, więc wiele z wielkich nazwisk - Sto, Knauf, Marmorit i Weber - jest europejskich.

Tynki Monocouche są dostarczane w workach, gotowych do zmieszania z wodą. Może być nakładany pacą ręczną lub natryskowo.

Tynki Monocouche używają białego cementu i są wstępnie barwione (w dowolnym kolorze). Mogą być nakładane w jednej warstwie (zwykle o grubości ok. 15 mm), są więc szybsze i przez to mniej pracochłonne niż tradycyjne tynki domowe.

Główną wadą Monocouche jest koszt materiału. Torba 25 kg kosztuje od 8 do 10 funtów i pokrywa tylko jeden m² powierzchni ściany. Dla porównania, tradycyjne tynki cementowe kosztują około £1/m².

Należy jednak zauważyć, że systemy renderowania monokulowego pozwolą zaoszczędzić na kosztach pracy i konserwacji - nie ma potrzeby ponownego malowania.

Monocouche rendery posiadają dodatki, które zwiększają ich elastyczność i pomagają wyeliminować pęknięcia. Mogą one być nawet "samooczyszczające się".

Ile kosztuje House Rendering?

Koszty wynajmu domu różnią się w zależności od obszaru, na którym znajduje się remont, wielkości i doświadczenia sprzedawcy, a w niektórych przypadkach także samego domu.

Tynkowanie domów zewnętrznych metodą piaskowo-cementową z drobniejszą warstwą nawierzchniową kosztuje ok. 35-60 funtów/m², w tym dwie warstwy zewnętrznej farby murarskiej.

Tynki monokularowe kosztują zazwyczaj więcej niż 40 funtów na m2.

Tynkowanie wapnem jest zwykle bardziej czasochłonne, ponieważ koszty zaczynają się od nieco wyższych kwot. Od 45-50 £/m² można się spodziewać.

Jeśli planujesz zamontować izolację zewnętrzną, z wykończeniem tynkiem, możesz spodziewać się kosztów rzędu £70-90+/m².

Zobacz

Kiedy przychodzi czas na wybór fotela biurowego z zagłówkiem, istnieje kilka kluczowych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę. Przede wszystkim, ergonomia jest kluczowym elementem. Fotel powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, umożliwiając regulację wysokości, kąta nachylenia siedziska i oparcia oraz wsparcie lędźwiowe. Ergonomiczne właściwości fotela...

W gorące letnie dni wiele osób zastanawia się, czy otwierać okna dachowe w celu wietrzenia mieszkania. Szukając efektywnych metod ochłodzenia pomieszczeń, często natrafiamy na spory w kwestii tego, czy okna dachowe, zwłaszcza takie jak: okna dachowe Fakro, mogą rzeczywiście pomóc. W tym artykule przyjrzymy się, czy w upał powinniśmy otwierać okna dachowe oraz jak prawidłowo...

Dlaczego oświetlenie jest ważne w salonie fryzjerskim? Jakie oświetlenie wybrać do salonu? Oświetlenie salonu fryzjerskiego jest kluczowym elementem w sprawnym działaniu salonu fryzjerskiego, zadowoleniu klientów i komforcie fryzjerów. Oświetlenie jest kluczowe w salonie fryzjerskim z wielu powodów. Pierwszym z nich jest to, że odpowiednie oświetlenie (lub lepiej - źródła...