loader

Koszt renowacji łazienki: Ile mogę zapłacić?

Aby mieć jasne wyobrażenie o tym, jakie będą prawdopodobnie koszty renowacji łazienki, podzieliliśmy poszczególne elementy, podając ceny orientacyjne dla różnych poziomów specyfikacji.

Ile kosztuje remont łazienki? Odpowiedź na to pytanie będzie w dużej mierze zależała od wielkości pomieszczenia, ilości wymaganych prac remontowych oraz poziomu specyfikacji, do którego dążysz.

Jednak średnio nowa łazienka będzie kosztować około 3 000 funtów. Czynniki, które będą miały wpływ na tę liczbę to między innymi:

 • jakość armatury, którą wybierzesz
 • czy zaczynasz od zera i potrzebujesz zupełnie nowej instalacji wodno-kanalizacyjnej
 • wielkość przestrzeni
 • ile pracy będziecie Państwo wykonywać sami.

Jeśli masz nadzieję na utrzymanie kosztów na niskim poziomie, powinieneś być zadowolony słysząc, że niektórzy dostawcy sprzedają kompletne apartamenty za mniej niż 200 funtów. Ważne jest jednak, aby dokładnie wyjaśnić, co jest zawarte w tych imponująco niskich cenach i dokładnie sprawdzić ich jakość - często jest to przypadek uzyskania tego, za co się płaci.

Ile kosztują kąpiele?

 • Niski koniec: od 80 funtów
 • Średni koszt: od około 200 funtów
 • Górna część: w górę 500 funtów

Wanny zazwyczaj nie są wliczone w cenę "kompletnego apartamentu łazienkowego" (zazwyczaj obejmuje on tylko WC i umywalkę).

Koszt kąpieli zależy od materiału, z którego jest wykonana oraz od tego, czy jest to rozmiar standardowy (700 x 1700 mm), czy bardziej nietypowy.

Najtańsze wanny są zazwyczaj wykonane z cienkiego akrylu i gotowe do zabudowy na stelażu, który następnie można opłytkować lub wykończyć specjalnie przygotowanym panelem wanny.

Te tanie akrylowe wanny kosztują od około 80 funtów, ale mogą być słabe i łatwo pękać, więc daj im dokładne sprawdzenie przed zakupem.

Nie wszystkie wanny akrylowe są jednak tanie, a te wykonane z grubszego, wzmocnionego włóknem szklanym akrylu są znacznie lepszej jakości. Akryl również utrzymuje wodę w cieple dłużej niż stal.

Kąpiele stalowe są idealne dla tych, którzy mają ograniczony budżet i chcą wytrzymałości bez wysokich cen. Są one zazwyczaj bardziej wytrzymałe niż bardzo tanie wanny akrylowe i często kosztują niewiele, jeśli w ogóle, więcej - zaczynając od około 120 funtów.

Kiedy już zaczniesz patrzeć na żeliwo, drewno, kompozyt i kamień, rakieta cenowa. Jeśli jednak chcesz wypowiedzieć się w łazience, to jest to droga do celu.

Koszt nowego prysznica

 • Niski koniec: 50 funtów
 • Średni koszt: 60 - 500 funtów.
 • Górna część: 500 funtów - 2 000 funtów+

Prysznice elektryczne są tutaj najtańszą opcją i są idealne dla tych, którzy szukają szybkiej, taniej modernizacji łazienki.

Prysznice elektryczne mają połączenie tylko z siecią zasilającą zimną wodę i ciepłą wodę na żądanie. Oznacza to, że z trudem osiągają one poziom mocy dostarczanej przez prysznice elektryczne i te, które wykorzystują zmagazynowaną ciepłą wodę, choć wybór jednego z nich o wyższej mocy kilowata pomoże.

Plusem jest to, że są ekonomiczne w eksploatacji, instalacja jest prosta i zaczyna się od około 50 funtów.

Baterie wannowe/prysznicowe są kolejną dobrą opcją dla tych, którzy chcą utrzymać niskie koszty renowacji łazienki, w cenach od 50 funtów.

Wąż prysznicowy i głowica są połączone z baterią wannową i w ten sposób temperatura jest regulowana Są one łatwe i tanie w montażu, ale ciśnienie może być brak i uzyskanie odpowiedniej temperatury wody może być fiddly.

Ręczna bateria prysznicowa (od 60 zł) posiada wąż i strumień wychodzący z szafki ściennej, z regulacją temperatury.

Baterie termostatyczne są podobne do baterii ręcznych, ale mają wbudowany termostat, który automatycznie reguluje temperaturę wody (ale nie ciśnienie), jeśli kran w innym miejscu w domu jest używany. Zaczynamy od 125 funtów.

Natryski zasilające zaczynają się od 150 funtów i są podłączone do zintegrowanej pompy w celu zwiększenia natężenia przepływu. Nie są one jednak kompatybilne z kotłami konwekcyjno-parowymi, ponieważ wymagają zasilania zarówno z cysterny z zimną wodą, jak i z zasobnika z ciepłą wodą.

Są to tylko podstawowe rodzaje pryszniców. Cyfrowe prysznice, wieże prysznicowe, kolumny i kabiny oferują luksusowe doznania pod prysznicem, z wieloma strumieniami i dyszami - oczywiście w cenie od 250 funtów w górę.

Ile kosztują kabiny prysznicowe?

 • Niski koniec: od 100 funtów
 • Średni koszt: 120 - 300 funtów.
 • Górna część: £550+

Koszt kabiny prysznicowej zależy od jej konfiguracji i materiałów.

Podstawowa kabina prysznicowa z jednym szklanym panelem bocznym i drzwiami lub kabina czterodrzwiowa z podwójnymi drzwiami może kosztować zaledwie 100 funtów.

Nie zapominaj jednak, że nadal musisz wziąć pod uwagę koszt brodzika, który będzie kosztował od 60 funtów w najniższej cenie.

Kompletna kabina w stylu "wet room", z brodzikiem wejściowym i parawanem bez ramki, będzie kosztować już od 550 funtów. Bezramowa obudowa stała, bez drzwi, będzie kosztować od około 200 funtów.

Można również zakupić zestawy do pomieszczeń mokrych. W zestawie znajduje się wszystko, co jest potrzebne do stworzenia podestu, drenażu i wyposażenia hydroizolacyjnego (ale bez płytek) - kosztują one około 500-Ł600 funtów.

Nowe ceny basenowe Wyjaśnione

 • Niski koniec: od 50 funtów
 • Średni koszt: 60 - 150 funtów.
 • Górna część: £300+

Już od 50 funtów można zabrać ceramiczne umywalki na cokole, są one również wygodne w tym sensie, że cała instalacja rurowa może być łatwo ukryta za cokołem.

Jeśli szukasz bardziej współczesnej umywalki, zastanów się nad umywalką półpedestalową lub wiszącą na ścianie. Te podstawy kosztują od około 60 funtów. Pamiętaj, że w przypadku umywalki wiszącej na ścianie konieczne jest wykonanie ściany z kołków rozporowych, na której będzie można ją powiesić i ukryć instalację rurową.

Umywalki zaprojektowane tak, aby można je było usiąść w wannie lub na jej szczycie (w tym umywalki wolnostojące i modele półprzetworzone) pozwalają na przydatne przechowywanie pod nimi. Umywalki te kosztują od 90 funtów, ale pamiętaj, aby wziąć pod uwagę również koszt urządzenia, na którym siedzą lub w którym się znajdują.

Podczas gdy większość umywalek to ceramika, szkło, metal i kamień to opcje, które kosztują więcej. Najczęściej spotykane rozmiary umywalek to 550 mm x 400 mm.

Ile kosztuje WC?

 • Niski koniec: Od 50 funtów
 • Średni koszt: £200 - £400
 • Górna część: 500 funtów

Montowane na podłodze, niskopoziomowe toalety kosztują od 50 funtów. Kolejną opcją są toalety w tradycyjnym stylu na wysokim poziomie, podobnie jak nowocześniej wyglądające toalety ścienne - w tym przypadku spłuczka i instalacja rurowa są zazwyczaj ukryte w ramie w ścianie typu "studwall".

Ile będą kosztować nowe krany?

Baterie filarowe (krany z oddzielnym kranem na gorąco i na zimno) są najtańszym rodzajem baterii, kosztującym od 30 funtów za parę. Baterie z oddzielnym regulatorem przepływu gorącego i zimnego powietrza są zazwyczaj następne w skali, od około 45 zł, z bateriami monoblokowymi (gdzie przepływ i temperatura są regulowane za pomocą jednej dźwigni) zazwyczaj na górze, od 50 zł do niskich 100 zł.

Twój wybór urządzeń sanitarnych będzie miał wpływ na to, jakie baterie możesz mieć. Na przykład umywalki nablatowe, umywalki miskowe będą wymagały baterii ściennych lub łazienkowych, natomiast wanny wolnostojące będą wymagały baterii ściennych lub podłogowych. Te mogą być droższe niż proste baterie umieszczone na wannie lub umywalce, zarówno do kupienia, jak i dopasowania.

Ile będzie kosztować wyposażenie łazienki?

Kiedy przygotowujesz budżet na nową łazienkę, nie zapomnij o kosztach robocizny, kafelkach, podgrzewaczach do ręczników, oświetleniu i stelażach do wanien, które mają być wbudowane.

Hydraulik powinien być w stanie zmodernizować łazienkę w dwa lub trzy dni, a także usunąć starą - kosztowałoby to około 1000 funtów.

Pokrycie kafelkami średniej wielkości łazienki zajęłoby od jednego do pięciu dni. Można się spodziewać kosztów w wysokości około £65/m², chociaż ceny te będą się różnić w zależności od płytek i urządzeń sanitarnych, które podasz.

Zobacz

W gorące letnie dni wiele osób zastanawia się, czy otwierać okna dachowe w celu wietrzenia mieszkania. Szukając efektywnych metod ochłodzenia pomieszczeń, często natrafiamy na spory w kwestii tego, czy okna dachowe, zwłaszcza takie jak: okna dachowe Fakro, mogą rzeczywiście pomóc. W tym artykule przyjrzymy się, czy w upał powinniśmy otwierać okna dachowe oraz jak prawidłowo...

Dlaczego oświetlenie jest ważne w salonie fryzjerskim? Jakie oświetlenie wybrać do salonu? Oświetlenie salonu fryzjerskiego jest kluczowym elementem w sprawnym działaniu salonu fryzjerskiego, zadowoleniu klientów i komforcie fryzjerów. Oświetlenie jest kluczowe w salonie fryzjerskim z wielu powodów. Pierwszym z nich jest to, że odpowiednie oświetlenie (lub lepiej - źródła...

Na rynku istnieje wiele opcji foteli fryzjerskich. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swój wybór, aby krzesło w Twoim salonie fryzjerskim wyglądało świetnie, a także imponowało wygodą i funkcjonalnością. Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać najlepszy stołek fryzjerski. Najważniejsze funkcje fotela fryzjerskiego Walory estetyczne Fotele fryzjerskie odpowiadają...