loader

Oświetlenie w salonie fryzjerskim - pomysły na dekorację salonu fryzjerskiego

Dlaczego oświetlenie jest ważne w salonie fryzjerskim? Jakie oświetlenie wybrać do salonu?

Oświetlenie salonu fryzjerskiego jest kluczowym elementem w sprawnym działaniu salonu fryzjerskiego, zadowoleniu klientów i komforcie fryzjerów. Oświetlenie jest kluczowe w salonie fryzjerskim z wielu powodów. Pierwszym z nich jest to, że odpowiednie oświetlenie (lub lepiej - źródła światła) pozwala na właściwą widoczność kolorów i stanu włosów, co jest kluczowe przy każdej koloryzacji lub innym zabiegu. Fryzjerowi łatwiej będzie pracować przy dobrze dobranym oświetleniu. Po trzecie, odpowiednie oświetlenie - czyli lampy i ich designerskie oprawy -- przyciągają klientów i budują wizerunek salonu.

Jakie oświetlenie do salonu fryzjerskiego będzie najlepsze?

Najważniejszym aspektem przy wyborze oświetlenia jest odpowiednie natężenie oświetlenia. W przypadku lamp fryzjerskich, które znajdują się w przestrzeni roboczej, natężenie oświetlenia powinno wynosić co najmniej 500 luksów. 500 luksów. Muszą one dobrze oddawać kolory (Ra powinno wynosić co najmniej 90), a także mieć ograniczenie olśnienia (oprawy UGR nie przekraczające 19).

Lampy do salonu fryzjerskiego, mimo że nie będą wykorzystywane w swoim podstawowym celu, pełnią ważną rolę. Będą one odpowiedzialne za tworzenie stylu salonu. Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie lamp fryzjerskich z możliwością regulacji. Pozwala to na regulację natężenia światła i jest bardziej funkcjonalne.

Jaka barwa światła jest najlepsza do salonu fryzjerskiego? Jest to neutralne 4000 K lub chłodne 5500-6500 K. Gwarantuje to, że w salonie fryzjerskim kolory będą odbijały się w sposób zbliżony do światła słonecznego.

Oświetlenie w salonie fryzjerskim

Jaki styl aranżacji salonu fryzjerskiego wybrać?

Designerski wystrój wnętrz to coś więcej niż tylko estetyka. W przypadku lokali użytkowych chodzi również o wizerunek. Wystrój wnętrz powinien być motywatorem dla klientów salonów fryzjerskich i sprawić, że poczują się oni wyjątkowo. W jakim stylu urządzić salon?

Sprawdź także: Konsolety fryzjerskie na stronie sklepu https://salonova.pl/konsolety-fryzjerskie.

Dostępne są trzy propozycje, które sprawdzą się doskonale.

  1. Salon fryzjerski urządzony w stylu glamour to synonim elegancji i prestiżu. Kryształowe wykończenia na dodatkach, szklane stoliki, srebrne wykończenia na fotelu fryzjerskim, kryształowe wykończenia na dodatkach oraz eleganckie tkaniny (np. zamszowa lub skórzana sofa), kwiaty, prestiżowe czasopisma to przykłady salonów glamour. Dzięki temu stworzymy idealne wnętrze. Dlatego niezbędny jest błyszczący i elegancki żyrandol, ponieważ oświetlenie w salonie fryzjerskim pełni także funkcję dekoracyjną.
  2. Minimalistyczny, ale stylowy salon fryzjerski zagwarantuje pięknie urządzoną przestrzeń. Dzięki temu salon fryzjerski będzie wyróżniał się prostymi formami, wysokiej jakości materiałami i designerskim wykończeniem. Dobrze sprawdzi się drewno, błyszczące wykończenia i wizualnie jasne lampy. Główną ozdobą może być designerska lampa o nietypowej formie. Abstrakcyjny wzór to świetny pomysł. Ta forma jest niesamowita!
  3. Styl industrialny to świetny sposób na dekorację salonu fryzjerskiego. Ten styl sprawdza się w salonach z usługami fryzjera męskiego, ale równie dobrze sprawdzi się w salonach z usługami fryzjera damskiego. Można wykorzystać surowe fragmenty ścian, metalowe wykończenia (na przykład z efektem patyny), czy nietypowe designerskie formy, które są inspirowane fabrycznymi wnętrzami. Może być całkiem nietuzinkowy, zwłaszcza jeśli ozdobi się go pięknymi lampami.

Z tych trzech stylów można stworzyć naprawdę wyjątkową aranżację salonu fryzjerskiego. Możesz mieszać i dopasowywać style. Pamiętaj, że Twoje wnętrze powinno być czyste i nie przytłaczające. Warto postawić na jakość i świetny design.

Zobacz

W gorące letnie dni wiele osób zastanawia się, czy otwierać okna dachowe w celu wietrzenia mieszkania. Szukając efektywnych metod ochłodzenia pomieszczeń, często natrafiamy na spory w kwestii tego, czy okna dachowe, zwłaszcza takie jak: okna dachowe Fakro, mogą rzeczywiście pomóc. W tym artykule przyjrzymy się, czy w upał powinniśmy otwierać okna dachowe oraz jak prawidłowo...

Na rynku istnieje wiele opcji foteli fryzjerskich. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swój wybór, aby krzesło w Twoim salonie fryzjerskim wyglądało świetnie, a także imponowało wygodą i funkcjonalnością. Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać najlepszy stołek fryzjerski. Najważniejsze funkcje fotela fryzjerskiego Walory estetyczne Fotele fryzjerskie odpowiadają...

Wsporniki do półek mogą być jedno lub dwuczłonowe i mieć różny udźwig. Różnice między modelami nie ograniczają się tylko do tego. Jedne posłużą do podtrzymania niewielkiej sosnowej półki, a inne do podtrzymania szafy wnękowej. Jak wybrać ten właściwy? Wsporniki do półek - kiedy będą nam potrzebne? Wspomniane wsporniki do półek to zazwyczaj niewielkie części...