loader

Wsporniki do półek - jakie wybrać? Praktyczny poradnik

Wsporniki do półek mogą być jedno lub dwuczłonowe i mieć różny udźwig. Różnice między modelami nie ograniczają się tylko do tego. Jedne posłużą do podtrzymania niewielkiej sosnowej półki, a inne do podtrzymania szafy wnękowej. Jak wybrać ten właściwy?

Wsporniki do półek - kiedy będą nam potrzebne?

Wspomniane wsporniki do półek to zazwyczaj niewielkie części montażowe, dzięki którym możemy przymocować półki do ścian. Wsporniki to określenia architektoniczne, które podtrzymują balkony lub podesty, parapety, wykusze lub inne konstrukcje. Stanowią one zarówno dekoracyjne, jak i funkcjonalne podpory.

Wsporniki znajdziemy niemal w każdym pomieszczeniu, w którym znajduje się miejsce do przechowywania. Odpowiednie elementy wspornikowe będą nam potrzebne, jeśli chcemy zbudować szafę lub powiesić półki w garażu czy części mieszkalnej. Wsporniki można wykorzystać do montażu blatów czy parapetów. Model wspornika, który wybierzesz, będzie zależał od tego, jak zamierzasz wykorzystać dany element.

Jak wybrać wsporniki do półek?

Najpierw zastanów się, jak duży ciężar ma utrzymać Twój blat lub półka. Od tego, jak dobrze zamocowany jest element, będzie zależała wytrzymałość Twojej konstrukcji. Najpierw upewnijmy się, że wsporniki do półek są dostosowane do przyszłych obciążeń półki lub szafki.

Odpowiedni model możemy wybrać porównując rodzaje wsporników. Wyróżniamy:

  • - wsporniki pojedyncze
  • - nawiasy podwójne,
  • - wsporniki metalowe wykonane są najczęściej ze stali (blachy ocynkowanej).
  • - wsporniki plastikowe - Są to małe wsporniki, które utrzymują półki w obrębie szafek.
  • - wsporniki dekoracyjne

Wsporniki do pólek znajdziemy w ofercie sklepu internetowego bimeb.pl/akcesoria-meblowe/materialy-laczace/wsporniki-do-polek

Półka wisząca ze wspornikiem

Jakie obciążenie może wytrzymać nasz wspornik?

Większość uchwytów może utrzymać ciężar do 55 kg. W praktyce oznacza to, że na półce z mocowaniem możemy postawić telewizor lub akwarium. Pamiętajmy jednak, że wytrzymałość elementów zależy od sposobu ich zamocowania. Co to oznacza? Uchwyty montażowe, które wytrzymują 55 kg obciążenia, powinny być wyposażone w idealnie dopasowane kołki. Są one równie wytrzymałe.

Ważna jest również długość wspornika. Zbyt mały kawałek może doprowadzić do poluzowania się wspornika i rozpadnięcia się półki lub szafki. Montując regał, należy pamiętać o zastosowaniu wsporników o odpowiedniej długości i nośności, dopasowanych do szyny.

Niewidoczne wsporniki do półek

Czy chcesz, aby wsporniki półek były niewidoczne? Jest to możliwe z pomocą niewidocznych wsporników do półek. Niewidoczne wsporniki półek bezpiecznie mocują półkę do ściany i sprawiają, że po zamontowaniu jest ona praktycznie niewidoczna. Półki są montowane w konfiguracji pływającej, co nadaje im piękny wygląd. Stąd są one również znane jako pływające wsporniki półek.

Istnieją dwa rodzaje: niewidoczny wspornik półki, który składa się z kółka i płyty ściennej oraz taki z gwintem. Funkcja obu nośników jest taka sama, ale istnieją niewielkie różnice w sposobie ich montażu. Ocynkowane wsporniki do półek mogą utrzymać do 85 kg. Jakość ściany i sposób instalacji określi nośność.

Niewidoczne wsporniki są bardzo powszechne w sklepach i salonach. Dzieje się tak, ponieważ widoczne wsporniki z półkami mogą czasami wyglądać zbyt podobnie do wnętrza. Można również znaleźć wsporniki przemysłowe i skórzane wsporniki do półek, które mogą być ładnym dodatkiem do wnętrza. Te wsporniki z półkami mogą być używane do przechowywania przedmiotów. Te wsporniki tworzą wspaniałą dekorację ścienną. Półka wygląda elegancko, ponieważ wsporniki są niewidoczne i nie mają systemu wsparcia

Zobacz

W gorące letnie dni wiele osób zastanawia się, czy otwierać okna dachowe w celu wietrzenia mieszkania. Szukając efektywnych metod ochłodzenia pomieszczeń, często natrafiamy na spory w kwestii tego, czy okna dachowe, zwłaszcza takie jak: okna dachowe Fakro, mogą rzeczywiście pomóc. W tym artykule przyjrzymy się, czy w upał powinniśmy otwierać okna dachowe oraz jak prawidłowo...

Dlaczego oświetlenie jest ważne w salonie fryzjerskim? Jakie oświetlenie wybrać do salonu? Oświetlenie salonu fryzjerskiego jest kluczowym elementem w sprawnym działaniu salonu fryzjerskiego, zadowoleniu klientów i komforcie fryzjerów. Oświetlenie jest kluczowe w salonie fryzjerskim z wielu powodów. Pierwszym z nich jest to, że odpowiednie oświetlenie (lub lepiej - źródła...

Na rynku istnieje wiele opcji foteli fryzjerskich. Ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swój wybór, aby krzesło w Twoim salonie fryzjerskim wyglądało świetnie, a także imponowało wygodą i funkcjonalnością. Oto kilka wskazówek, które pomogą wybrać najlepszy stołek fryzjerski. Najważniejsze funkcje fotela fryzjerskiego Walory estetyczne Fotele fryzjerskie odpowiadają...