loader

Znajdź budowlańca: Gdzie rozpocząć szukanie

Jeśli jesteś na polowaniu, aby znaleźć wiarygodnego, lokalnego budowniczego, to nasz podręczny przewodnik pełen wskazówek i wskazówek pomoże Ci wiedzieć, gdzie szukać

Bez względu na to, czy rozbudowujesz, remontujesz czy budujesz swój wymarzony dom, będziesz polegał na zaufanym zespole budowniczych, którzy pomogą Ci go zbudować. Najważniejsze, że będziesz chciał znaleźć budowniczego, który rozumie Twoją wizję, jest przygotowany i posiada odpowiednie umiejętności, aby go zbudować!

Ale jeśli wcześniej nie potrzebowałeś budowniczego, wiedza, gdzie się udać, by go znaleźć, może być trudna. Będziesz chciał znaleźć zaufanego budowniczego lub zespół budowniczy, na którym możesz polegać.

Będziesz inwestować dużo pieniędzy, czasu i emocji w budowę i będziesz chciał mieć zespół, który to uszanuje.

Ale gdzie zacząć szukać wiarygodnego, lokalnego budowlańca?

1. Znajdź budowlańca pracującego lokalnie

Znalezienie budowlańca na miejscu może mieć ogromne korzyści, jeśli chodzi o Twoją budowę. Czas na miejscu, ich wiedza o planowaniu lokalnym, kupcy budowlani i inne lokalne rzemiosła są nieocenionymi nuggetsami wiedzy, które będziesz mile widziany na miejscu.

Nie ma nic złego w spacerze po miejscu, w którym mieszkasz, lub w małej przejażdżce po okolicy, aby zobaczyć wszelkie prace wykonywane w Twojej okolicy. To da ci wyobrażenie o budowniczych, którzy są aktywni w pobliżu.

Niekoniecznie musi Ci się podobać styl pracy, który obecnie wykonują - w końcu wiele osób decyduje się na zwykłą rozbudowę i nowe domy - ale budowniczy może wyprodukować tylko to, co jest na planach przed nimi.

Jeśli widzisz tablicę, to jest to znak, że przynajmniej jest to budowniczy dumny ze swojej pracy i szukający czegoś więcej.

2. Znajdź budowlańca, którego inni handlowcy polecają

Jeśli już wcześniej korzystałeś z usług elektryka lub lokalnego hydraulika i podobała Ci się ich praca, dlaczego nie skontaktujesz się z nimi i nie zapytasz, czy znają jakichś dobrych budowniczych, których by polecili.

Większość handlowców przyzwyczaja się do oglądania tych samych znajomych nazwisk na stronach, nad którymi pracują i często mają preferencje co do tego, z kim lubią pracować - i kto jest dla nich dobrym źródłem pracy.

Jeśli możesz nawiązać kontakt z jednym z nich, możesz otworzyć całą sieć lokalnych, wiarygodnych nazwisk.

3. Znajdź lokalnego budowniczego przez przyjaciela

To banał, o którym słyszymy zawsze, gdy szukamy osoby zajmującej się handlem, ale pytanie przyjaciół i rodziny, czy poleciliby kogoś, jest zawsze dobrym miejscem, aby zacząć.

Wiele transakcji opiera się na słowach i jeśli można znaleźć budowniczego przez kogoś, komu ufasz i czyjej pracy można iść i odwiedzić, to można podjąć decyzję, czy będą one wykonywać dobrą pracę.

4. Zawsze rozmawiaj z poprzednimi klientami

Kiedy już znajdziesz budowniczego, którego lubisz, nie bój się poprosić go o listę poprzednich klientów; powinien być szczęśliwy, aby podać szczegóły, jeśli są pewni, że wykonał udaną pracę. Będzie to idealna okazja, aby naprawdę dowiedzieć się, jak wyglądają i zobaczyć przykłady ich pracy z pierwszej ręki.

Spotkanie z poprzednimi klientami to świetny sposób, aby dowiedzieć się nie tylko o jakości pracy budowlańca, ale również o innych ważnych sprawach:

  • Czy budowlańcy pojawiają się na czas?
  • Czy są grzeczni?
  • Czy masz regularne spotkania z kierownikiem/ szefem strony?
  • Jak wyglądają ich pracownicy i zawody?
  • Sprzątają po sobie i dbają o porządek na budowie?
  • Czy projekt został zrealizowany zgodnie z budżetem i na czas?
  • Czy były jakieś dodatki lub ukryte koszty?

5. Znajdź Buildera Online

Dobrym miejscem na rozpoczęcie poszukiwania budowniczego w Internecie są strony takie jak Federacja Mistrzów Budownictwa.

Mają oni narzędzie do wyszukiwania, w którym można znaleźć konkretne zawody w swojej okolicy i zapoznać się z ich referencjami. Wszyscy członkowie FMB są weryfikowani i niezależnie kontrolowani, a także sprawdzani, czy posiadają odpowiednie ubezpieczenia.

Checkatrade i Gildia Mistrzów Rzemiosła to również dobre miejsca, aby znaleźć budowniczego lokalnego do miejsca zamieszkania. Oferują one rygorystyczne kontrole, które powinny dać ci więcej pewności.

Jeśli znalazłeś kilka kontaktów, zajrzyj na ich stronę internetową, aby dowiedzieć się, jakie prace obejmują i czy możesz spojrzeć na przykłady ich poprzedniej pracy.

6. Poproś swojego projektanta, aby pomógł Ci znaleźć budowniczego

Wielu lokalnych projektantów będzie miało w Twojej okolicy doświadczenie z dziesiątkami projektów podobnych do Twoich. W zależności od stopnia zaawansowania Twojej współpracy z projektantem, mogą oni pomóc Ci znaleźć dobrego budowniczego.

Nawet jeśli Twój projektant oferuje nie więcej niż stałą cenę usługi projektowania, pozostają one jednym z niewielu Twoich wczesnych kontaktów, którzy będą mieli doświadczenie w lokalnej scenie budowlanej i nadal są warte wykorzystania dla kilku nazwisk.

7. Zapytaj inspektorów nadzoru budowlanego

Lokalni inspektorzy budowlani są znacznie słabo wykorzystywanym źródłem pomocy dla lokalnej ludności w podejmowaniu projektów budowlanych.

Chociaż niektórzy inspektorzy nie chcą robić niczego poza protokołem, większość z nich jest na tyle postępowa, że pomaga samowystarczalnym budowniczym i remontowcom poszukującym budowniczych, dając im wskazówki, kiwając głową i mrużąc oczy, jak lokalnym budowniczym, których znają od wielu lat.

Zrozumcie, że nie są to tak bardzo rekomendacje, jak nieformalne wskazówki i żaden inspektor budowlany nigdy nie zagwarantuje bezproblemowego projektu.

8. Co jeśli znajdę budowniczego, który da mi cytat "Zbyt dobry, aby być prawdziwym"?

Wysoka cena nie jest koniecznie oznaką jakości w firmie budowlanej, ale co więcej, ważne jest, aby oprzeć się oczywistym pokusom niskiej ceny. Jeśli jeden z wykonawców budowlanych wróci z wyceną twojej pracy, która jest znacznie niższa niż inne ceny przetargowe, musisz być podejrzliwy.

Być może po prostu inne cytaty są zbyt wysokie, a jedna firma jest po prostu dobrą wartością. Ale bardziej niż prawdopodobne jest, że jedna firma składa spekulacyjną ofertę, aby spróbować dostać pracę - i ma na celu osiągnięcie większych zysków z projektu, na przykład, cięcia narożników lub wprowadzenie szeregu dodatkowych opłat w miarę postępu prac.

Może to prowadzić do sporów na dalszym planie - kiedy znacznie trudniej jest cokolwiek z tym zrobić. Albo to, albo, gdy zaczną uznawać pracę za beznadziejnie nieopłacalną, a w końcu na niej stracą, po prostu spakują się i odejdą na bardziej lukratywne pastwiska.

Zobacz

Kiedy przychodzi czas na wybór fotela biurowego z zagłówkiem, istnieje kilka kluczowych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę. Przede wszystkim, ergonomia jest kluczowym elementem. Fotel powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkownika, umożliwiając regulację wysokości, kąta nachylenia siedziska i oparcia oraz wsparcie lędźwiowe. Ergonomiczne właściwości fotela...

W gorące letnie dni wiele osób zastanawia się, czy otwierać okna dachowe w celu wietrzenia mieszkania. Szukając efektywnych metod ochłodzenia pomieszczeń, często natrafiamy na spory w kwestii tego, czy okna dachowe, zwłaszcza takie jak: okna dachowe Fakro, mogą rzeczywiście pomóc. W tym artykule przyjrzymy się, czy w upał powinniśmy otwierać okna dachowe oraz jak prawidłowo...

Dlaczego oświetlenie jest ważne w salonie fryzjerskim? Jakie oświetlenie wybrać do salonu? Oświetlenie salonu fryzjerskiego jest kluczowym elementem w sprawnym działaniu salonu fryzjerskiego, zadowoleniu klientów i komforcie fryzjerów. Oświetlenie jest kluczowe w salonie fryzjerskim z wielu powodów. Pierwszym z nich jest to, że odpowiednie oświetlenie (lub lepiej - źródła...