loader

3 Sposoby wpływu nowej ustawy podatkowej na małe przedsiębiorstwa

Podatki mogą być mylące w najlepszym momencie, ale daleko idące zmiany wprowadzone w życie przez ustawę o cięciach podatkowych i pracy z 2017 r. (H.R.1) sprawiają, że wielu właścicieli małych firm zastanawia się, jak nowe przepisy będą miały na nich wpływ i jakie są ich wady i zalety. Podobnie jak w przypadku wszystkich kwestii podatkowych, korzyści (i wady) dla amerykańskich przedsiębiorstw są nieco skomplikowane do rozszyfrowania.

Dobrze jest usiąść ze swoim doradcą podatkowym lub CPA, aby zrozumieć, co nowe przepisy oznaczają dla Twoich firm i zaplanować, jakich zmian możesz potrzebować w ciągu roku. Na przykład, czy Twoja struktura prawna jest nadal odpowiednia dla Ciebie? Bez względu na to, czy jesteś korporacją S, spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC), spółką osobową czy też innym podmiotem przejściowym, być może zechcesz zweryfikować swój wybór w oparciu o zmiany w kodeksie podatkowym.

Czekając na spotkanie z profesjonalistą, oto trzy główne wpływy, jakie nowe prawo podatkowe może mieć na wybór struktury biznesowej.

1. Indywidualne stawki podatku dochodowego są obniżone

Jeśli prowadzisz firmę typu "pass-through", np. LLC, jednoosobową działalność gospodarczą, spółkę osobową lub korporację S, jedną wielką zmianą, którą zobaczysz jest obniżenie indywidualnej stawki podatku dochodowego. Podmioty typu "pass-through" nie podlegają federalnemu podatkowi dochodowemu. Zamiast tego, dochód jest dzielony pomiędzy właścicieli, a podatek jest płacony na poziomie indywidualnym. W ten sposób, podmiot przelotowy unika podwójnego opodatkowania. Począwszy od 2018 roku (ale kończąc w 2025 roku, o ile nie zostanie przedłużony przez Kongres), stawki podatku dochodowego od osób fizycznych będą wynosić od 10% do 37%. (Wcześniej wynosiły one od 10% do 39,6%).

Ponadto, standardowe odliczenie zostało zwiększone. Poprzednio odliczenie wynosiło 13.000$ dla pary składającej wniosek wspólnie; wzrośnie to do 24.000$. Jeśli składasz wniosek pojedynczo, potrącenie skoczy z $6,500 do $12,500.

Uwaga: Zmniejszenie twojego rachunku podatkowego może być w niektórych przypadkach skompensowane przez eliminację lub ograniczenie wielu osobistych odliczeń.

2. 20% Ulga podatkowa dla małych przedsiębiorstw, czyli "Pass-Through Income Deduction".

Jeśli jesteś właścicielem podmiotu przejściowego, nowe prawo pozwala na odliczenie 20% "kwalifikowanego dochodu z działalności gospodarczej" - innymi słowy, dochodu, który generuje Twoja firma, pomniejszonego o wszelkie stosowne wydatki. Nie jest to jednak odliczenie bezpłatne dla wszystkich, a to odliczenie podlega ograniczeniom.
Ogólnie rzecz biorąc, aby kwalifikować się do odliczenia, twój dochód musi być niższy niż 157,500 dolarów, jeśli jesteś osobą samotną lub 315,000 dolarów, jeśli jesteś w związku małżeńskim i składasz wniosek wspólnie. Ponadto, odliczenie nie może być żądane przez niektórych transakcji usługowych, takich jak zdrowie, prawa i usług profesjonalnych, jeśli ich dochód jest ponad $ 315,00 rocznie.

3. Obniżona stawka podatku dochodowego od osób prawnych

Być może najbardziej nagłośnioną zmianą w prawie podatkowym jest obniżenie stawki podatku dochodowego od osób prawnych z 35% do 21%. Ta trwała obniżka podatku nie ma daty wygaśnięcia. Ale co to oznacza dla małych firm?
Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, ale nie wybrałeś statusu S corporation (znanego dla celów podatkowych jako korporacja C) lub jesteś LLC, której członkowie, którzy zdecydowali się opodatkować działalność jako korporacja C, będziesz kwalifikował się do nowej stawki podatku dochodowego od osób prawnych w wysokości 21%.

Uwaga: Alternatywny minimalny podatek od osób prawnych również został uchylony.

Dolna granica

Ważne jest, abyś współpracował ze swoim doradcą podatkowym lub CPA, aby zrozumieć jak nowe prawo podatkowe wpływa na Twoją działalność, i im szybciej tym lepiej. Wspólnie możecie Państwo dokonać przeglądu zarówno swojej sytuacji biznesowej, jak i osobistej oraz opracować strategie pozwalające wykorzystać zmiany wprowadzone przez prawo, dokonać przeglądu swojego podmiotu prawnego i statusu podatkowego, a także podjąć decyzję o najlepszym kierunku dalszych działań.

Wskazówka: Należy pamiętać, że wszelkie zmiany w strukturze firmy - takie jak zmiana z korporacji na LLC lub na odwrót - będą musiały być zgłaszane na poziomie stanowym. Kroki niezbędne do zmiany typu jednostki różnią się w zależności od stanu i zależą od jednostki, jako której jesteś aktualnie zarejestrowany i tej, którą chcesz przyjąć w przyszłości. Możesz również potrzebować nowych licencji, jeśli twoja struktura się zmieni. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą w innym stanie niż ten, w którym jest ona pierwotnie zarejestrowana, musisz również zaktualizować oficjalne rejestry w każdym z zagranicznych stanów.

Wreszcie, należy upewnić się, aby skonsultować się z prawomocnym statutem państwowym i dokumentami (takimi jak statut, regulamin lub umowa operacyjna LLC) w celu określenia procedury zatwierdzania wszelkich zmian w strukturze firmy.

BizFiling ma na celu pomóc Ci w spełnieniu wymagań odpowiednich stanowych przepisów dotyczących podmiotów gospodarczych.

Zobacz

Jak wiedzą właściciele i agenci wynajmujący, od 1 kwietnia 2018 r., aby wynająć nieruchomość na nową, gwarantowaną krótkoterminową umowę najmu, odnowić istniejącą krótkoterminową umowę najmu lub gdy istniejąca krótkoterminowa umowa najmu staje się ustawową umową okresową, jest niezgodne z prawem, aby właściciel wynajmował nieruchomość, jeżeli jej minimalny...

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, o czym mówi Twój doradca w związku z rozwiązaniem umowy leasingowej, ale nie chcesz o to pytać? Umowa najmu może zostać rozwiązana na wiele różnych sposobów, niektóre z nich są stosowane częściej niż inne. Być może słyszałeś różne terminy, ale nie do końca rozumiałeś ich znaczenie. Podsumowując, umowa najmu może zostać...

Niezależni kontrahenci są popularnym wyborem dla właścicieli firm, aby zaspokoić ich potrzeby w zakresie siły roboczej. Prawdziwie niezależni wykonawcy nie są traktowani jako pracownicy, co zasadniczo oznacza, że podatki od wynagrodzeń oraz pewne stanowe i federalne prawa pracy nie mają do nich zastosowania. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że pracownik kwalifikuje się jako...