loader

Korzyści z rozpoczęcia działalności gospodarczej

Niektórzy ludzie od najmłodszych lat wiedzą, że powinni posiadać własny biznes. Inni zakładają firmę ze względu na zmiany w życiu (rodzicielstwo, emerytura, utrata pracy, itp.). Inni mogą być zatrudnieni, ale zastanawiają się, czy rola właściciela firmy/przedsiębiorcy jest dla nich właściwa. Założenie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma korzyściami, ale istnieje również ryzyko, które należy ocenić.

Zalety zakładania biznesu

Założenie własnej firmy może przynieść wiele korzyści, w tym:

  • Nagrody. Nie każdy definiuje nagrodę w ten sam sposób. Dla niektórych może się okazać, że nowe przedsięwzięcie rozwija się i odnosi sukces. Dla innych może to być podbój nieznanego i wybijanie się na własną rękę. Jakkolwiek definiujesz nagrodę, założenie nowej firmy może być dla Ciebie taką obietnicą.
  • Bycie swoim własnym szefem. Kiedy zakładasz firmę i pracujesz na własny rachunek, jesteś swoim własnym szefem i ostatecznie kontrolujesz swoje własne przeznaczenie.
  • Dochód. Niezależnie od tego, czy postrzegasz założenie firmy jako konieczność ekonomiczną, czy też sposób na uzyskanie dodatkowego dochodu, może się okazać, że generuje ona nowe źródło dochodu.
  • Elastyczne godziny pracy. Posiadanie własnej firmy to ciężka praca i często wymaga długich, dziwnych godzin. W niektórych przypadkach, posiadanie własnej firmy może pozwolić na bardziej elastyczne godziny pracy. Wielu rodziców pozostających w domu, na przykład, decyduje się zostać przedsiębiorcą.
  • Zakup istniejącego przedsiębiorstwa. Choć nie można go postrzegać jako "rozpoczęcia" działalności gospodarczej, to zakup istniejącego przedsiębiorstwa okazał się korzystny dla wielu właścicieli firm, ale bez wątpienia wymaga zarówno finansowych, jak i czasowych inwestycji. W przypadku przedsiębiorstw, które są już rentowne, nowi właściciele przeskakują z fazy prawdziwego startup'u do prowadzenia dojrzałego biznesu.

Wady zakładania firmy

Rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej może przynieść wiele korzyści, ale należy pamiętać, że nie wszystkie nowe firmy odnoszą sukces. Zastanawiając się, czy założyć firmę, powinieneś:

  • Oceń swoje mocne i słabe strony. Czy samozatrudnienie jest dla Ciebie odpowiednie?
  • Ustalenie kosztów rozruchu. Czy można je pokryć na własną rękę, czy też trzeba by zabezpieczyć pożyczkę lub inny rodzaj finansowania zewnętrznego?
  • Zbadajcie rynek. Czy oceniłeś konkurencję i zastanawiałeś się nad tym, jak Twój konkretny biznes odniesie sukces?
  • Nakreślenie swoich celów biznesowych. Co chcesz osiągnąć i co będziesz uważał za sukces?

Zobacz

Jak wiedzą właściciele i agenci wynajmujący, od 1 kwietnia 2018 r., aby wynająć nieruchomość na nową, gwarantowaną krótkoterminową umowę najmu, odnowić istniejącą krótkoterminową umowę najmu lub gdy istniejąca krótkoterminowa umowa najmu staje się ustawową umową okresową, jest niezgodne z prawem, aby właściciel wynajmował nieruchomość, jeżeli jej minimalny...

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, o czym mówi Twój doradca w związku z rozwiązaniem umowy leasingowej, ale nie chcesz o to pytać? Umowa najmu może zostać rozwiązana na wiele różnych sposobów, niektóre z nich są stosowane częściej niż inne. Być może słyszałeś różne terminy, ale nie do końca rozumiałeś ich znaczenie. Podsumowując, umowa najmu może zostać...

Niezależni kontrahenci są popularnym wyborem dla właścicieli firm, aby zaspokoić ich potrzeby w zakresie siły roboczej. Prawdziwie niezależni wykonawcy nie są traktowani jako pracownicy, co zasadniczo oznacza, że podatki od wynagrodzeń oraz pewne stanowe i federalne prawa pracy nie mają do nich zastosowania. Ważne jest jednak, aby upewnić się, że pracownik kwalifikuje się jako...