loader

12 Porady dotyczące projektowania, aby mała łazienka stała się lepsza

Jeśli masz super małą łazienkę, próba zmieszczenia wszystkiego w dostępnej przestrzeni jest jak robienie gigantycznych krzyżówek.

Wśród wyzwań: skonfigurowanie toalety i umywalki do kodowania, umożliwienie wystarczającej ilości miejsca na prysznic i oczywiście, gdzie umieścić ręczniki i t.p. Pomimo wyzwań, w większości przypadków lepiej jest wcisnąć się do dodatkowej łazienki, gdzie jest rozpaczliwie potrzebne, nawet jeśli musi być mała. Jeśli planujesz iść tą drogą, oto 12 wskazówek, jak zaprojektować tę idealną pod względem wizualnym małą łazienkę.

1. Zamontować zlew narożny.

Czasami nawet zlewozmywak narożny na piedestale może zakłócić jedyny dostępny pas ruchu w łazience.

W tym przypadku umieszczenie zlewozmywaka narożnego naprzeciwko toalety działa lepiej niż zlewozmywaka naprzeciwko prysznica. Otwieranie i zamykanie drzwi prysznicowych zazwyczaj stwarza niezręczne warunki do chodzenia.

2. Użyj zasłony prysznicowej.

Zasłona prysznicowa, która porusza się tam i z powrotem, oszczędza miejsce nad szklanymi drzwiami, które poruszają się tam i z powrotem. Kombinezony prysznicowe pasują do małych przestrzeni, a niektóre wanny mają długość 60 cali.

3. Spław tę próżność.

Oprócz tego, że tylko wizualnie pomaga łazience wyglądać na większą, zamontowanie próżności nad podłogą uwalnia trochę miejsca na małe przedmioty.

4. Dookoła próżności.

Ciasne przestrzenie mogą stanowić zagrożenie dla bioder w ostrych narożnikach. Jeśli narożniki próżności będą przeszkadzać, należy zdecydować się na styl zaokrąglony. Tak, okrągła próżność może działać w kwadratowej przestrzeni. Koniec ze stłuczonymi biodrami!

5. Wysuń ladę nad toaletą.

Ta aranżacja w stylu banjo może być wykonana z kamienia lub płyty drewnianej. Przedłużona lada stwarza wystarczająco dużo miejsca na kilka potrzebnych przedmiotów. Nie ma to wpływu na rozmieszczenie toalety, a jej wygląd jest minimalistyczny i czysty.

6. Użyj dużego wzoru.

Wielkoskalowy wzór, jak ten szeroki pasek, może oszukać oko, aby zobaczyć powiększoną przestrzeń. Powierzchnia kwadratowa może pozostać taka sama, ale łazienka będzie się czuć większa.

7. Pomiń drzwi prysznicowe.

Jeśli twoja łazienka ma około 5 stóp szerokości, to jest to wystarczająco dużo miejsca, aby wcisnąć się do toalety i 30 na 60-calową wannę. W takich ciasnych warunkach należy rozważyć zastosowanie szklanych paneli zamiast szklanych drzwi prysznicowych. Zatrzyma on większość wody pod prysznicem i uwolni potrzebne miejsce w łokciach.

8. Rozszerzyć lustro.

W najciaśniejszych miejscach, posiadanie lustra rozciągającego się w poprzek ściany, zamiast tylko próżności, może umożliwić dwóm osobom korzystanie z niego jednocześnie. W mniej niż idealnych warunkach przestrzennych, każdy centymetr pomaga.

9. Zamontować wieszak na ręczniki na drzwiach.

Gdy przestrzeń jest minimalna, zamontowanie wieszaka na ręczniki na drzwiach prysznicowych sprawia, że ręczniki są wygodne. Ty możesz potrzebować przechować masę twój ręczniki w pobliskiej lnianej szafie, ale mieć ten jeden ręcznik blisko suszyć daleko od jest zasadniczy.

10. Zamontować zlew korytkowy.

Wąska, czysta stylizacja zlewozmywaka rynnowego to dobrze wyglądające rozwiązanie przestrzenne. Zlewozmywaki korytkowe mają niski profil. Po zamontowaniu na ścianie zwalniają miejsce na podłodze, a także do przechowywania lub ruchu pieszego.

11. Wybierz próżność z jednej półki.

Konstrukcja piedestału stała się mądrzejsza. Nawet piedestał z jedną półką może pomieścić ręczniki lub kosz na papier toaletowy.

12. Użyj kranu naściennego.

Montaż baterii na ścianie pozwala na węższą umywalkę lub próżność, co z kolei uwalnia kwadratowe ujęcia w całej łazience. Nie obawiaj się wypróbować baterii ściennej w tradycyjnym wzornictwie. Działa wszędzie!

Zobacz

Projektowanie wnętrz jest częścią stylu życia. W dzisiejszych mieszkaniach, małych, średnich czy dużych, kuchnia często jest przestrzennie połączona z salonem. Mniejsze mieszkania są bardziej przestronne, ponieważ możemy połączyć dwa pomieszczenia tworząc jedną większą przestrzeń. W dużych mieszkaniach często tworzymy wnętrza jednoprzestrzenne. Mamy jednak inne...

Meble modułowe coraz częściej goszczą w naszych mieszkaniach. Za tą popularnością stoi wiele czynników. Między innymi oszczędność miejsca, oraz niebanalny wygląd. Modułowe meble do sypialni mogą całkowicie odmienić wnętrze. Szczególnie, jeśli dysponujemy niewielkim metrażem. Kiedy jeszcze warto postawić na moduły i na co zwrócić uwagę? Dowiesz się z tego artykułu...

W nowoczesnych aranżacjach łazienek często stawiamy na jakość i bezpieczeństwo. Elementem, który znacząco wpływa na poprawę komfortu może być niepozorny dywanik do łazienki. Ogranicza ryzyko upadku, a odpowiednio dobrany, idealnie podkreśla wystrój wnętrza. Jak wybrać najlepszy model? Oto kilka praktycznych wskazówek Jaki powinien być dywanik łazienkowy? Dywaniki...