loader

5 Niezawodnych wskazówek dotyczących dekoracji domu

Odśwież swój wystrój domu z tymi profesjonalnymi poradami, które nie złamią banku.

Profesjonalni domownicy wiedzą, jak wykorzystać mocne strony domu, ukryć jego wady i sprawić, by był on atrakcyjny dla prawie każdego. Rozmawialiśmy z kilkoma profesjonalistami z całego kraju, aby uzyskać ich wskazówki, jak odświeżyć wnętrze twojego domu - bez naruszania banku.

1. Postaw na drzwi frontowe

Jeśli chcesz, aby Twój dom zrobił wielkie pierwsze wrażenie, pomaluj drzwi wejściowe zabawnym, błyszczącym odcieniem. "Czerwony to szczęśliwy kolor w wielu kulturach", mówi Lara Allen-Brett, stager z New Jersey. Czerwone drzwi oznaczały "powitanie" zmęczonych podróżników we wczesnej Ameryce, a w kościołach stanowią bezpieczną przystań".

Dwa inne odcienie zyskujące przychylność: pomarańczowy i żółty, według Christophera Breininga, stagera z San Francisco. Oba kolory kojarzą się z radością i ciepłem. Jesli mowa o cieple to warto tez zastanawoić się nad ogrzewaniem domu i tym jaki kominek wybrać. Jedna rzecz, która powinna wyjść: przestarzałe drzwi ekranu. Pozbądź się ich lub zastąp je drzwiami burzowymi z pełnowymiarowym szkłem, które można zamienić na panel ekranowy.

2. Zachowaj jasne i neutralne kolory ścian

Trzymaj się kolorów takich jak beżowy lub szary, szczególnie na pierwszym piętrze, gdzie przepływ jest ważny. "Chcesz zminimalizować jarringowe przejścia", mówi Breining. Neutralne ściany zapewniają największą elastyczność dekoracji, pozwalając na łatwe przełączanie akcesoriów.

A jeśli masz dwa małe pokoje obok siebie, malowanie ich tym samym neutralnym kolorem pomaga im poczuć się większymi. Spójrz na pasek farby i przesuń w górę lub w dół odcień lub dwa, aby uzyskać subtelne zróżnicowanie w zależności od pokoju, sugeruje Allen-Brett.

3. Upewnij się, że Sofa rozmawia z twoimi fotelami

Pomyślcie o ładnym holu hotelowym: Meble są ułożone w grupach, które zapraszają do rozmowy. Kiedy umieścisz meble w swoim salonie, dąż do osiągnięcia podobnego poczucia równowagi i intymności.

"Idealny jest obszar do rozmów w kształcie litery "U", z sofą i dwoma krzesłami zwróconymi do siebie na każdym końcu stolika, lub w kształcie litery "H", z sofą bezpośrednio naprzeciwko dwóch krzeseł i stołem na środku", mówi Michelle Lynne, stażystka z Dallas.

Jeden częsty błąd, którego należy unikać: Popychanie wszystkich mebli o ściany. "Ludzie robią to, bo myślą, że to sprawi, że ich pokój będzie wyglądał na większy, ale w rzeczywistości, unoszenie mebli z dala od ścian sprawia, że pokój czuje się większy" - mówi.

4. Pozwól wpaść słońcu do pomieszczenia

"Jeśli chodzi o ciężkie, przestarzałe zasłony, nagi brzeg okien jest lepszy niż brzydki", mówi Lynne. Idealnie byłoby, gdyby opatrunki okienne były funkcjonalne i eleganckie: Pomyśl, że powinny być połączone z pełnowymiarowymi panelami.

Jeśli w Twoim pokoju jest dużo słońca, zdecyduj się na jasne kolory, które nie wyblakną. Najbardziej zalecane lekkie tkaniny na panele to bawełna, len i jedwabne mieszanki, ponieważ mają one tendencję do dobrego powieszenia.

5. Zawiesić w każdym pokoju przynajmniej jedno lustro

"Lustra mogą sprawić, że przestrzeń będzie jaśniejsza, ponieważ odbijają światło wokół pokoju", mówi Breining. Ale umieszczenie jednego z nich w niewłaściwym miejscu może być prawie tak samo złe, jak nie posiadanie go wcale.

Umieść lustra na ścianach prostopadłych do okien, a nie bezpośrednio naprzeciwko nich. Powieszenie lustra bezpośrednio naprzeciwko okna może w rzeczywistości odbijać światło z powrotem przez okno.

Zobacz

Wybór mebli do swojego domu czy biura to decyzja, która ma kluczowe znaczenie dla komfortu i estetyki przestrzeni. Czy marzysz o eleganckim wyposażeniu wnętrza, które będzie spełniało oczekiwania zarówno pod względem designu, jak i trwałości? W tym artykule odkryjemy, gdzie znaleźć meble dobrej jakości, które podkreślą charakter Twojego wnętrza. Sklepy meblowe - Szeroki...

Rośliny są istotnym elementem wystroju każdego domu lub mieszkania. Nie tylko dodają estetyki, ale także poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy. Odpowiednio dobrane rośliny oraz warunki, jakich potrzebują do wzrostu, przyniosą korzyści wszystkim domownikom. Dlaczego zieleń w domu jest potrzebna i jakie rośliny warto mieć? Rośliny doniczkowe mają wiele zalet -...

Łóżka na wymiar stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne, głównie dlatego, iż dają one ogromną kontrolę nad ostatecznym wyglądem zarówno naszego mebla, jak i całego pomieszczenia. Możemy w ten sposób stworzyć łóżko praktycznie idealnie dopasowane do naszych potrzeb pod każdym względem. Czy jest to dobre rozwiązanie dla każdego i w jaki sposób wybrać...