loader

Aranżacja wnętrz - Funkcjonalne i piękne biuro

Idealne połączenie fantazji i ergonomii. Te słowa są kwintesencją projektowania funkcjonalnego biura, które jest jednocześnie funkcjonalne i piękne. Nie chodzi o przepych! We współczesnym projektowaniu przestrzeni biurowej dominuje naturalność i minimalizm. 1/3 naszego czasu spędzamy w pracy. Czasami jest to nawet więcej. Otoczenie, czyli przestrzeń, w której spędzamy czas, ma znaczący wpływ na nasze samopoczucie i efektywność pracy. Na nasze funkcjonowanie wpływa otoczenie wokół nas oraz to, jak urządzamy wnętrze.

Prosto, elegancko i naturalnie

Biurko, stół i kilka krzeseł to wszystko, co jest potrzebne w typowym biurze. Nic bardziej mylnego. Takie myślenie nie ma już racji bytu i odchodzi do lamusa. Nadszedł czas, aby zwrócić większą uwagę na pracownika. To on jest sercem i duszą firmy. Nowoczesna aranżacja biura powinna mieć jasne wnętrza, jasne kolory i dużo zieleni. Biel może być dominująca, ale nie powinna przytłaczać. Sterylne środowisko jest często kojarzone ze szpitalami. Szarości i biele powinny być mieszane z różnymi kolorami. Powinny to być geometryczne wzory z kilkoma kolorami rozrzuconymi wokół. Jasne i kolorowe wnętrza mogą nie tylko rozpraszać, ale także wywoływać agresję. Warto zapoznać się z symboliką kolorów, gdyż każdy kolor kojarzy się z określonymi emocjami.

Moda na rośliny w biurze

Szkło, kamień i korek to wszystko świetne opcje. Ale jak wprowadzić te elementy do biura? Dobrym pomysłem jest stworzenie małej zielonej oazy w reprezentacyjnym holu, aby zapewnić kontrast z miejskim otoczeniem. Dużą popularnością cieszą się ściany pokryte mchem i innymi roślinami. Pozwala to na relaks i chwilę refleksji. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać wygląd zielonego dywanu. Bardzo łatwo jest również utrzymać taką ścianę, gdyż wymaga ona jedynie 40-60 procent wilgotności. Taka ściana ma kojący i uspokajający wpływ na nasze samopoczucie. Jak można uczynić ją bardziej funkcjonalną? Z mchu możemy wykonać logo naszej firmy. Dzięki temu będzie się ono kojarzyć z pozytywnym nastawieniem i dbałością o pracowników. Doskonale wpisze się w trend Urban Jungle. Takie elementy wyposażenia biura nie są przystępne dla firm z dużymi biurami. W przypadku mniejszych przestrzeni warto połączyć postindustrialne elementy i rośliny. Szykownych akcentów w biurze dodadzą paprocie, monstery i palmy.

Dobre samopoczucie - najważniejsza rzecz w pracy

Nasze zmysły są naszymi drogowskazami. To one decydują o naszym zdrowiu i samopoczuciu. Szczególnie ważne są wzrok i węch. Zaciemnione pomieszczenia z porozrzucanymi segregatorami, notatnikami i długopisami mogą nie tylko zaburzać kreatywność, ale także zdradzać wiele na temat tego, jak nam się razem pracuje. Twoje biurko jest Twoją wizytówką. Zadbajmy o nie odpowiednio. Nie chodzi tu tylko o ergonomię. To także segregacja dokumentów. To pokazuje, że nasza firma ma bogatą historię, jest obecna i optymistycznie patrzy w przyszłość. Jeśli pomieszczenie jest zagracone kolorami i bałaganem, może to zabić kreatywność. Odbiera nam chęć do pracy, ale również wysysa z nas siły witalne jak wampir energetyczny. Powoduje uczucie przytłoczenia i może prowadzić do szybszego wypalenia zawodowego. Zupełnie inaczej pracuje się w biurze, które jest przestronne i nowoczesne, zaprojektowane zgodnie z wysokimi standardami. Choć może się to wydawać banalne, przebywanie w estetycznej przestrzeni nie tylko zwiększa nasz komfort psychiczny, ale także dodaje nam skrzydeł.

Jak zagospodarować niewielką przestrzeń biura? Dowiedz się więcej na http://meblefolds.pl/poradnik/jak-zagospodarowac-niewielka-przestrzen-biura/tsje_myjl

Biurko z krzesłem biurowym

Drzwi: Z przodu czy z tyłu?

Nie jest przyjemnie być zaskoczonym, dlatego lepiej, aby pracownik miał kontrolę nad tym, kto wchodzi do biura. Ważne jest również oświetlenie. Naturalne światło jest naszym największym przyjacielem. Nie jest ono męczącym źródłem światła i pobudza mózg do pracy. Wnętrze biura powinno być tak zaprojektowane, aby oświetlało je słońce, a sztuczne światło było ograniczone. Przy wyborze lamp szukaj lamp o ciekawych wzorach. Dodadzą one wnętrzu piękna i funkcjonalności.

Active-Based Work, czyli podział biura na strefy

Przestrzenie typu open space są wciąż bardzo modne. Choć w założeniu mają być sposobem na integrację pracowników, wielu uważa je za kłopotliwe. Bardziej atrakcyjną opcją jest Active-Based Working. Jest to połączenie open-space z przestrzeniami intymnymi. Pozwala na optymalizację pracy poprzez podział przestrzeni na strefy, które są wyznaczone do konkretnych zadań. Nowoczesny pracownik biurowy nie musi być przywiązany do swojego biurka. Jego praca będzie bardziej efektywna, jeśli będzie mógł się przemieszczać w zależności od potrzeb. Ważne jest, aby stworzyć strefę relaksu. Ważne jest, aby wydzielić wspólną przestrzeń, w której pracownicy będą mogli się integrować. Może to być wydzielona przestrzeń, a najlepiej mała kuchnia. Dzięki temu każdy będzie mógł zrobić sobie herbatę, kawę, czy zjeść posiłek w przerwie na lunch. W zależności od potrzeb firmy może to być kącik kawowy, pokój z ping-pongiem, a nawet stół bilardowy. W takiej przestrzeni powinna znaleźć się wygodna, miękka sofa. Pozwoli to zrelaksować się i popijać aromatyczną kawę.

Minimalistyczny design w przestrzeni biurowej

Modułowe meble biurowe i kolorowe regały o różnych kształtach i rozmiarach to strzał w dziesiątkę! Dlaczego? Pozwalają na dowolną konfigurację i okresowe zmiany. Wszyscy wiemy, że czasem potrzebujemy małej odmiany we wnętrzach naszych domów. Do ścian w biurze można dodać motywacyjne cytaty lub kolorowe grafiki. To wyjątkowy sposób na wyróżnienie się.

Zobacz

Wybór mebli do swojego domu czy biura to decyzja, która ma kluczowe znaczenie dla komfortu i estetyki przestrzeni. Czy marzysz o eleganckim wyposażeniu wnętrza, które będzie spełniało oczekiwania zarówno pod względem designu, jak i trwałości? W tym artykule odkryjemy, gdzie znaleźć meble dobrej jakości, które podkreślą charakter Twojego wnętrza. Sklepy meblowe - Szeroki...

Rośliny są istotnym elementem wystroju każdego domu lub mieszkania. Nie tylko dodają estetyki, ale także poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy. Odpowiednio dobrane rośliny oraz warunki, jakich potrzebują do wzrostu, przyniosą korzyści wszystkim domownikom. Dlaczego zieleń w domu jest potrzebna i jakie rośliny warto mieć? Rośliny doniczkowe mają wiele zalet -...

Łóżka na wymiar stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne, głównie dlatego, iż dają one ogromną kontrolę nad ostatecznym wyglądem zarówno naszego mebla, jak i całego pomieszczenia. Możemy w ten sposób stworzyć łóżko praktycznie idealnie dopasowane do naszych potrzeb pod każdym względem. Czy jest to dobre rozwiązanie dla każdego i w jaki sposób wybrać...