loader

Płytki łazienkowe, które pomogą w optycznym powiększeniu pomieszczenia

Jeśli nie dysponujemy zbyt dużą łazienką, znalezienie idealnych płytek staje się poważnym wyzwaniem. Jak więc znaleźć takie, które sprawią, że całość będzie wyglądać estetycznie, a niewielkie pomieszczenie nie ulegnie dodatkowemu pomniejszeniu optycznemu? Jest na to kilka sposobów.

Stawiaj na płytki odbijające światło

Istnieje przynajmniej kilka tricków, które można wcielać w życie szukając płytek do niewielkiej łazienki. Jednym z najpopularniejszych jest przy tym ten, który zakłada wykorzystywanie przede wszystkim takich, dla których charakterystyczne jest odbijanie światła i jego rozpraszanie. Jeśli do błyszczących płytek z połyskiem dopasujemy odpowiednie oświetlenie, możemy mieć pewność, że przestrzeń będzie sprawiać wrażenie większej niż w rzeczywistości.

Nie bój się jasnych i chłodnych kolorów

W małej łazience nie każde rozwiązania kolorystyczne będą się sprawdzać jednakowo dobrze, ciekawym pomysłem może się więc okazać przede wszystkim stawianie na te płytki, które charakteryzują jasne barwy. Chłodniejsze kolory są znane z tego, że stwarzają wrażenie przestrzeni. Nie oznacza to wcale, że łazienka ma być optycznie większa, ale zimna i ponura. Nic nie stoi przecież na przeszkodzie temu, aby jej wnętrze ocieplić dodatkami.

Wprowadź do łazienki duże płytki wraz z podwieszaną ceramiką

Co do zasady, im więcej elementów znajduje się na podłodze w łazience, tym bardziej dominujące staje się wrażenie chaosu, jaki panuje w tym pomieszczeniu. Jeśli więc nasza łazienka jest naprawdę mała, warto wprowadzić do niej ceramikę podwieszaną. Im mniej sprzętów stoi bezpośrednio na podłodze – tym lepiej.

Zainwestuj w poziome i pionowe dekory

Dekory należy stosować bez względu na to, czy łazienka jest dłuższa, ale wąska, czy też niska. Należy pamiętać o tym, że jedne z nich poszerzają wnętrze, inne zaś je powiększają, warto więc stosować je z rozmysłem.

Pomyśl o schowkach w zabudowie

Choć w większości polskich łazienek dominują szafki i kosze, nie mamy wcale obowiązku podążać za tym trendem, jeśli się nam on niezbyt podoba. Znacznie ciekawszą opcja w małej łazience będzie z pewnością wprowadzenie półek wykorzystujących zabudowę wykończoną płytkami. Jeśli sprzętów wizualnie będzie mniej, sama łazienka także będzie sprawiać wrażenie bardziej przestrzennej.

Wszystkie rodzaje i kolory znajdziesz na modnalazienka.pl >>

Nie bój się dużych płytek

Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak urządzić małą łazienkę, często nie chcą nawet słyszeć o dużych płytkach powtarzając, że będą ją one optycznie pomniejszać. Tymczasem okazuje się, że takie przekonanie nie ma wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Jeśli wybrane przez nas płytki mają nie tylko dużą powierzchnię, ale i regularne brzegi, a do tego zostaną położone bezfugowo, możemy mieć pewność, że pozwolą na uzyskanie ciekawego efektu jednolitej płaszczyzny.

Unikaj płytek na całej wysokości ściany

Jeśli zamiast układać płytki na całej wysokości ściany zdecydujemy się na te, które zajmują 2/3 jej powierzchni, a do postawimy na odpowiednią kolorystykę, możemy mieć pewność, że pozwoli to na optyczne wydłużenie ścian. Dodatkowo można zastosować tak zwaną listwę pozorną w odwieszonym suficie, co spotęguje uzyskany efekt.

Zobacz

Pranie wykładzin biurowych to proces, który jest bardziej wymagający, niż można na początku przypuszczać. Na początku trzeba sobie uświadomić, jak bardzo istotną rolę odgrywają wykładziny. Pozwalają one wprowadzić przyjemną atmosferę do biura. Nic dziwnego, że przedsiębiorcy tak bardzo polubili to rozwiązanie. Dodatkowo możemy dobrać tkaniny w taki sposób, aby były...

Idealne połączenie fantazji i ergonomii. Te słowa są kwintesencją projektowania funkcjonalnego biura, które jest jednocześnie funkcjonalne i piękne. Nie chodzi o przepych! We współczesnym projektowaniu przestrzeni biurowej dominuje naturalność i minimalizm. 1/3 naszego czasu spędzamy w pracy. Czasami jest to nawet więcej. Otoczenie, czyli przestrzeń, w której spędzamy czas, ma...

Być może zauważyłeś, że w łazienkach w polskich domach dominuje biel. Dlatego też może Ci się wydawać, że tak właśnie jest. Wynika to z co najmniej kilku elementów. Po pierwsze, łazienka jest najmniejszą przestrzenią w domu. Biel optycznie powiększa tę przestrzeń. Jest to również kolor, który kojarzy się z czystością i sterylnością. Kolor biały jest ponadczasowy...