loader

Salon i kuchnia w jednym - czy to dobry pomysł?

Projektowanie wnętrz jest częścią stylu życia. W dzisiejszych mieszkaniach, małych, średnich czy dużych, kuchnia często jest przestrzennie połączona z salonem. Mniejsze mieszkania są bardziej przestronne, ponieważ możemy połączyć dwa pomieszczenia tworząc jedną większą przestrzeń. W dużych mieszkaniach często tworzymy wnętrza jednoprzestrzenne. Mamy jednak inne możliwości. Takie wnętrza nie zawsze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Zamykając kuchnię przynajmniej częściowo, zmniejszamy przestrzeń. Pokazane są trzy wersje aranżacji dwóch pomieszczeń w dużych mieszkaniach: otwarcie kuchni na część dzienną, częściowe zamknięcie jej szkłem częściowo piaskowanym lub malowanym oraz zamknięcie kuchni dwoma drzwiami ze szkła satynowego.

Mieszkanie ma powierzchnię 119 m2 i znajduje się w nieruchomości wielorodzinnej. Nie uległo ono większym zmianom. Powiększyłam sypialnię dzieci kosztem pokoju gościnnego, przedłużyłam w.c. z prysznicem, usunęłam małe pomieszczenie gospodarcze z kuchni oraz powiększyłam łazienkę, aby umożliwić wstawienie wolnostojącej wanny. Sypialnia rodziców, łazienka i garderoba zostały połączone w osobną przestrzeń. Z łazienki będzie korzystało dziecko. Dostęp do niej jest możliwy z hallu. Salon mierzy 37,2m2, a kuchnia 9,2m2. Duże okna w tym salonie stanowią atrakcyjny element architektoniczny. Pomiędzy nimi zamontowano zwykłe grzejniki, co utrudnia powieszenie zasłon czy umieszczenie elementów dekoracyjnych we wnętrzu. We wszystkich wersjach tego projektu zastosowałam ogrzewanie kanałowe na stopniach prowadzących na balkon. Dzięki temu elementy grzewcze są praktycznie niewidoczne.

Styl glamour

Meble z nutką eklektyzmu, ale z twistem. Stół to stylowy element, ale nogi stołu wyglądają jak klasyczny mebel, który został rozbity na części i wykorzystano jego niewielki fragment. Krzesła również nazywane są "Ludwikami", ale są bardziej impresją na temat stylu niż wierną reprodukcją. Jasne białe meble i jasna srebrzysto-biała tapeta sprawiają, że wnętrze jest jasne. Mimo posiadania ciemnej podłogi nadal sprawia wrażenie przestronnego. Między salonem, a kuchnią znajduje się tafla szkła hartowanego. Mały fragment tafli jest przesuwany i służy jako wejście do kuchni. Dla uzyskania efektu lekkości zastosowano piaskowanie pionowo nierównych pasów na szkle. Dzięki temu na ekranie powstaje efekt lekkości. Chociaż kuchnia jest częściowo widoczna przez przezroczyste fragmenty szkła, nie jest oczywista, ponieważ z przodu znajduje się przegroda optyczna.

Salon z kuchnią

Styl loft

Ten układ jest prosty i efektowny. Kuchnia i salon są otwarte i połączone ze sobą. Jest to najbardziej przestronne rozwiązanie. Do imitacji starej ceglanej ściany w salonie użyto okładziny ceglanej. Nadaje ona wnętrzu loftowego charakteru. Podłoga wykonana jest z olejowanych, bielonych desek. Na ciemnym tle ściany naprzeciwko kuchni umieściłam kolekcję paneli Loftsystem, wykonanych z kompozytu gipsowego. Wnętrze mimo surowego wyglądu nie jest zimne. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu koloru i roślin.

Więcej stylów i pomysłów na aranżacje kuchni z salonem znajdziesz na stronie wnetrzarskieinpiracje.pl

Pudrowy róż

Boazeria to termin, który w Polsce często używany jest do opisu wnętrz z lat 70. Wtedy to w przedpokojach w dużych ilościach stosowano pionowe listwy sosnowe. Zły gust stał się synonimem "boazerii". Piękna boazeria w pałacach, eleganckich biurach, holach odeszła w zapomnienie. W jadalni zastosowałam fornirowane płyty MDF. Poszczególne elementy oddzielone są poziomo biegnącymi listwami ze szczotkowanej stali nierdzewnej. Ściana i podłoga mają subtelny, rozbielony, pudrowy kolor. Takie tło doskonale sprawdza się w przypadku pojedynczych ciemnych mebli. Kuchnię oddziela ściana z dwoma przesuwnymi szklanymi drzwiami. Na osi między nimi ustawiono płytki kredens. Całość utrzymana jest w ciepłych i eleganckich kolorach pudrowego różu w różnych odcieniach i nasyceniach.

Zobacz

Wybór mebli do swojego domu czy biura to decyzja, która ma kluczowe znaczenie dla komfortu i estetyki przestrzeni. Czy marzysz o eleganckim wyposażeniu wnętrza, które będzie spełniało oczekiwania zarówno pod względem designu, jak i trwałości? W tym artykule odkryjemy, gdzie znaleźć meble dobrej jakości, które podkreślą charakter Twojego wnętrza. Sklepy meblowe - Szeroki...

Rośliny są istotnym elementem wystroju każdego domu lub mieszkania. Nie tylko dodają estetyki, ale także poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy. Odpowiednio dobrane rośliny oraz warunki, jakich potrzebują do wzrostu, przyniosą korzyści wszystkim domownikom. Dlaczego zieleń w domu jest potrzebna i jakie rośliny warto mieć? Rośliny doniczkowe mają wiele zalet -...

Łóżka na wymiar stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne, głównie dlatego, iż dają one ogromną kontrolę nad ostatecznym wyglądem zarówno naszego mebla, jak i całego pomieszczenia. Możemy w ten sposób stworzyć łóżko praktycznie idealnie dopasowane do naszych potrzeb pod każdym względem. Czy jest to dobre rozwiązanie dla każdego i w jaki sposób wybrać...