loader

Sześć zasad projektowania wnętrz, których nie możesz zignorować

Oto podstawowe zasady projektowania wnętrz dla tych, którzy nie mają umiejętności, aby zrobić to dobrze. Kiedy wchodzę do jakiegoś pomieszczenia, łatwo jest mi dostrzec, co chcę i gdzie chcę to umieścić. Wiem też, jak powinno być rozplanowane wnętrze. Można potraktować pokój jak czyste płótno. Na nim można ustawić meble lub ozdobić ściany.

Te zasady przydadzą się każdemu, kto nie jest ekspertem w dziedzinie aranżacji wnętrz. Widzę pokój jako puste płótno i od razu wiem, czego chcę. Wiem też, gdzie i jak chcę to umieścić. Możesz potraktować pokój jak puste płótno. Na nim można ustawić meble lub udekorować ściany.

Jeśli nie wiesz jak zaaranżować przestrzeń, albo nie masz wyobraźni przestrzennej, to musisz kierować się pewnymi zasadami projektowania wnętrz.

Jakie są zasady projektowania wnętrz?

1. Zwróć uwagę na cechy architektoniczne i styl budynku

Jeśli masz okazję mieszkać w mieszkaniu w kamienicy lub w starej pofabrycznej konstrukcji, zwróć uwagę na detale architektoniczne.

Zbrodnią byłoby nie wykorzystać oryginalnych drewnianych belek, pięknie zdobionych okiennic i przedwojennej cegły. Ważne jest, aby je uszanować i wyeksponować tak, aby były dobrze widoczne. Materiały te można połączyć z nowoczesnym wystrojem, aby stworzyć pokój, który jest zarówno przytulny, jak i bogaty w historię. Będzie też wyglądać nowocześnie i w Twoim guście.

2. Czerp inspirację od innych, ale nie kopiuj.

Rozmawiaj z przyjaciółmi, którzy ukończyli remont, oglądaj programy telewizyjne, inspiruj się stronami w Internecie. Moim celem jest pokazywanie pięknych wnętrz i inspirowanie Was nowymi pomysłami. Zadawaj mi wszelkie pytania i przeglądaj całą galerię. Na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje. Jednak... nie kopiuj. O ile miło jest szukać inspiracji, o tyle najlepiej jest tworzyć własne pomysły.

W swoim domu musisz czuć się dobrze. Bądź sobą!

Sprawdź również: Ranking projektantów wnętrz w Krakowie - https://rankingwnetrz.pl/rankingi/ranking-projektantow-wnetrz-w-krakowie-2022/rrze_nfhq

3. Budżet

Byłoby wspaniale, gdyby budżet mógł być nieograniczony. Niestety, nie jest to rzeczywistość. Często musimy ograniczać wydatki i godzić się na kompromisy.

Dwie rzeczy, które mogę polecić to:

Przed rozpoczęciem prac upewnij się, że otrzymasz dokładny kosztorys. Nie wierzcie, że znajdziecie coś tańszego w sklepach, które oferują tę samą cenę. Powinieneś przewidzieć wszystkie rzeczy: gniazdka, farbę, klamki do drzwi itp. O ile wiedzą, że muszą kupić umywalkę czy stół, to nie zdają sobie sprawy, że tuleje do drzwi łazienkowych czy żarówki do lamp też mogą kosztować. Choć są to stosunkowo niewielkie kwoty, mogą się one zsumować do znacznej sumy.

Pamiętaj, aby dodać 20% do swojego kosztorysu na wszelkie niespodziewane wydatki lub zmiany planów.

- Idź na kompromis, jeśli nie masz dużo pieniędzy. Bądź rozsądny. Bądź rozsądny. Jeśli twoja bateria jest zamontowana na górze zlewu, łatwo będzie ją wymienić, nawet jeśli zawiedzie w ciągu dwóch lat.

Salon

4. Użyj taśmy mierniczej, aby zaplanować wszystko z wyprzedzeniem

Chociaż możesz mieć wspaniałe plany i pomysły w głowie i zorganizujesz i ustawisz wszystko tak, jak chcesz, jeśli nie umieścisz tego na papierze z każdym zmierzonym centymetrem, możesz liczyć za dużo. Bądź świadomy wszystkiego. Musisz odsunąć stolik kawowy od sofy. Musisz też mieć możliwość wyciągnięcia krzeseł. Drzwi od pralki również muszą być otwarte. Być może uda Ci się wprowadzić do mieszkania łóżko, wannę i szafę, wykorzystując wąskie schody, drzwi lub okno.

5. Przełam stereotypy

Nie jesteś pewien, czy powinieneś łamać zasady? Moja rada jest taka, aby być wyjątkowym. Dlaczego miałbyś chcieć mieszkanie o zwykłym wystroju? Nie pytaj innych, co myślą. W tym miejscu znajdziesz swoje "M" i powinieneś czuć się w nim dobrze.

Kto powiedział, że łazienka musi być w całości wyłożona płytkami? Dlaczego nie położyć w łazience tapety? Choć zasady w aranżacji wnętrz są ważne, zawsze można je nagiąć.

Krzesła powinny pasować do stołu. Sypialnia powinna być spokojna i cicha, aby zapewnić dobry wypoczynek w nocy. Musisz podjąć ryzyko i złamać zasady, jeśli chcesz wygrać z projektowaniem wnętrz.

6. Zdecyduj, co jest najważniejsze w Twoim salonie

Znajdź punkt centralny swojego pokoju i określ jego położenie. Co chcesz podkreślić i uwypuklić? Gdy ty jesteś pewny ono, upewniał się ono chwyta twój uwagę i uwagę twój goście.

Punktem centralnym może być kominek, stare okno z okiennicami lub mebel. Możesz też wykorzystać ornament lub ciekawie zaaranżowaną ścianę.

Zobacz

Wybór mebli do swojego domu czy biura to decyzja, która ma kluczowe znaczenie dla komfortu i estetyki przestrzeni. Czy marzysz o eleganckim wyposażeniu wnętrza, które będzie spełniało oczekiwania zarówno pod względem designu, jak i trwałości? W tym artykule odkryjemy, gdzie znaleźć meble dobrej jakości, które podkreślą charakter Twojego wnętrza. Sklepy meblowe - Szeroki...

Rośliny są istotnym elementem wystroju każdego domu lub mieszkania. Nie tylko dodają estetyki, ale także poprawiają jakość powietrza, którym oddychamy. Odpowiednio dobrane rośliny oraz warunki, jakich potrzebują do wzrostu, przyniosą korzyści wszystkim domownikom. Dlaczego zieleń w domu jest potrzebna i jakie rośliny warto mieć? Rośliny doniczkowe mają wiele zalet -...

Łóżka na wymiar stają się w ostatnim czasie coraz bardziej popularne, głównie dlatego, iż dają one ogromną kontrolę nad ostatecznym wyglądem zarówno naszego mebla, jak i całego pomieszczenia. Możemy w ten sposób stworzyć łóżko praktycznie idealnie dopasowane do naszych potrzeb pod każdym względem. Czy jest to dobre rozwiązanie dla każdego i w jaki sposób wybrać...