loader

8 ważnych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze płytek

1. Zanim zaczniesz

Pomyśl o stylu swojego domu. Przejrzyj czasopisma i online, aby zobaczyć zdjęcia płytek, które Ci się podobają. Staraj się nie podważać stylu swojego domu - zamiast tego pracuj z nim.

2. Wielkość płytek

Małe płytki nadają się zazwyczaj do małych obszarów mieszkalnych, takich jak kuchnie, łazienki i toalety.

3. Wielkość pokoju

Duże płytki sprawiają, że pomieszczenie staje się większe i bardziej przestronne. Użycie płytek podłogowych na ścianach sprawi, że przestrzeń będzie wydawać się bardziej spójna, ale nie można używać płytek ściennych na podłodze. Płytka podłogowa będzie miała twardsze szkliwo i będzie wykonana z twardszych materiałów, aby wytrzymać ruch. W małym pomieszczeniu jasne płytki sprawią, że przestrzeń będzie się wydawała większa. Jeśli masz duże pomieszczenie, masz więcej możliwości; możesz wybrać od jasnych do ciemnych płytek.

4. Kolor

Zastanów się nad ogólnym odczuciem, które chcesz osiągnąć w pomieszczeniu, w którym się kaflujesz - spokojnym i relaksującym czy nastrojowym i nastrojowym? Chyba, że posiadasz obszar cech charakterystycznych, takich jak rozpryskiwanie, płytki nie są zazwyczaj przedmiotem zainteresowania w pomieszczeniu, ale mogą uzupełniać inne funkcje projektowe pokoju. W łazience możesz chcieć spokojnego relaksującego ustawienia, więc iść dla kolorów które mieszają dobrze wpólnie. W kuchni możesz chcieć bardziej żywej opcji, więc wybierz kolory, które kontrastują.

5. Spoina

Nie należy zapominać o tym, jak ważny jest dobór właściwego koloru fugi. Kontrastująca fuga podkreśli linie i wzór, a fuga w kolorze uzupełniającym, jako płytka, da subtelny efekt. Należy upewnić się, że miejsca spoinowania są uszczelnione, aby zapobiec powstawaniu plam.

6. Tekstura i wzór

Wybór matowego lub polerowanego wykończenia to osobisty wybór. Płytka glazurowana jest łatwa do czyszczenia, gdzie jako naturalna płytka terakotowa nie ma szkliwa i potrzebowałaby uszczelnienia, aby zatrzymać plamy.

7. Światło naturalne

Dachówka z połyskiem będzie pasowała do ciemnej przestrzeni, ponieważ odbija więcej światła, podobnie jak jaśniejszy kolor.

8. W końcu

Upewnij się, że cokolwiek wybierzesz w jednym pokoju, będzie współgrało z resztą stylu Twojego domu.

Zobacz

Wybranie łóżeczka dla dziecka to niełatwe i bardzo odpowiedzialne zadanie. Łóżeczko dziecięce musi być wygodne, a także mieć miły dla oka wygląd i zostać dostosowane dla odpowiedniej kategorii wiekowej. Odpowiednio wybrane stworzy przytulny nastrój w sypialni i zapewni dziecku niezbędny, zdrowy wypoczynek. Drewniane łóżeczka dziecięce - zalety. ...

W naszym salonie wystawowym położyliśmy obok próbki podłogi z twardego drewna kafelki porcelanowe i nie mogliśmy zobaczyć różnicy obok siebie. Co to za płytka, która wygląda jak drewno? Gorącym trendem jest teraz podłoga z płytek, która wygląda jak drewno.  Przy tak wielu opcjach podłóg na rynku, coś, o czym być może nigdy nie pomyślałeś, jest tak naprawdę...

Marka Halcon Ceramicas tak naprawdę specjalizuje się w projektowaniu, a także produkcji płytek podłogowych oraz ściennych. Firma ta zajmuje się również dystrybucją płytek. Firma działa już prężnie na rynku już ponad pół wieku. To właśnie dzięki temu, że marka świetnie się dostosowuje do trendów zarówno regionalnych, jak i także globalnych. Płytki Halcon dostępne...