loader

Jak wykończyć krok po kroku mieszkanie w stanie deweloperskim?

Jak wykończyć mieszkanie w warunkach deweloperskich? Takie mieszkanie przyjdzie nam wykończyć pod klucz. Nazywane jest również mieszkaniem w stanie deweloperskim. Nie jest ono gotowe do natychmiastowego zamieszkania i musi zostać wykończone.

Wykończenie mieszkania - Jak to zrobić?

Jakie kroki należy podjąć, aby mieszkanie nadawało się do zamieszkania? Warto zrobić rozeznanie i odpowiednio zaplanować, aby stworzyć nowe życie w swoim mieszkaniu.

Jaki rodzaj mieszkania otrzymamy od dewelopera?

Od dewelopera otrzymujemy mieszkanie pod klucz, czyli zupełnie nowe, niezamieszkane mieszkanie w określonej okolicy. Ściany są przygotowane do tapetowania lub malowania. Podłogi są odpowiednio wyrównane i przygotowane do położenia glazury lub paneli. Montowane są również drzwi zewnętrzne i okna. Niejednokrotnie możemy również zmodyfikować instalację w mieszkaniu. Stan deweloperski często obejmuje kompletną instalację grzewczą. Jednak nie zawsze tak jest. Warto dokładnie wiedzieć, co będzie znajdowało się w mieszkaniu w momencie otrzymania kluczy. Ta informacja jest kluczowa dla opracowania planu wykończenia Twojego mieszkania. Dowiedz się więcej na https://nabudowie.com.pl/

Jak stworzyć plan wykończenia mieszkania?

Przed otrzymaniem kluczy warto stworzyć plan wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim. Dokładna wiedza o tym, co będzie znajdowało się we wnętrzu naszej nieruchomości, pozwala z wyprzedzeniem poczynić niezbędne przygotowania. Ważne jest, aby zaprojektować mieszkanie. Polega to na wyobrażeniu sobie, jak będą wyglądały poszczególne pomieszczenia. Pomoże nam to wybrać odpowiednie farby, tapety, panele i płytki podłogowe do naszego mieszkania, a także zaplanować zakup mebli. Gdy mamy już klucze, możemy zabrać się do pracy.

Malowanie ścian

Realizacja planu krok po kroku

Mamy plan wykończenia mieszkania i klucze. Teraz możemy przystąpić do wykończenia mieszkania. Możemy mieć pewność, że mieszkanie jest gotowe do wprowadzenia się, realizując je po kolei.

  • Punkt 1 - Instalacje lub ewentualne zmiany w gotowych instalacjach - Instalacje elektryczne powinny być zakończone przed wykończeniem mieszkania. Modyfikacje są możliwe nawet jeśli instalacje elektryczne zostały zakończone. Najlepiej zrobić to od początku, aby nie musieć dokonywać modyfikacji po pomalowaniu ścian i podłóg.
  • Punkt 2 - Ściany i podłogi - Następnie trzeba będzie pomalować ściany lub położyć tapetę na podłogach. Dobrym pomysłem jest najpierw oczyszczenie ścian, a następnie położenie płytek lub laminatu na podłogach. Ten etap to także czas, kiedy wykańczamy łazienkę i wstawiamy parapety.
  • Punkt 3 - drzwi wewnętrzne - Gdy ściany i podłogi są już wykończone, możemy zamontować w mieszkaniu drzwi wewnętrzne. Choć trendem są mieszkania na otwartym planie z dużą ilością okien, to drzwi można zastosować w sypialni, łazience i toalecie. W tym miejscu mocujemy drzwi do ościeżnic.
  • Punkt 4 - Urządzenia i wyposażenie - Następnie trzeba będzie zamontować armaturę łazienkową, czyli wannę lub prysznic, umywalkę i sedes. Ten etap obejmuje również aranżację kuchni. Ten etap obejmuje również aranżację kuchni, czyli umieszczenie tam szafek i sprzętu AGD.
  • Punkt 5 - Czas na meble - Gdy kuchnia i łazienka są już gotowe, czas na umeblowanie pozostałych pomieszczeń. Kupujemy meble do salonu, sypialni, przedpokoju i pokoi dziecięcych. W tym momencie mieszkanie jest już prawie kompletne. Wszelkie dekoracje nadadzą mu nowego charakteru.
  • Punkt 6 - Akcesoria i dekoracje - W następnej kolejności należy dodać do mieszkania elementy dekoracyjne. Postaw kwiaty w pokojach, połóż obrusy na stołach, kup akcesoria do kuchni i łazienki. Przykręć wieszaki i zamontuj lampy i żyrandole.
  • Punkt 7 - Przeprowadzka do nowego mieszkania - Mieszkanie jest już gotowe do wprowadzenia się! Teraz możemy przenieść nasze rzeczy po wykonaniu planu wykończenia!

Co trzeba wiedzieć o wykończeniu mieszkania?

Zanim wykończymy mieszkanie w stanie deweloperskim, musimy pamiętać o kilku rzeczach. Po pierwsze, należy sprawdzić, w jakim stanie zostanie oddane mieszkanie. Następnie trzeba stworzyć plan, a potem realizować go krok po kroku. Trzecią rzeczą jest trzymanie się swojego budżetu. Wykończenie mieszkania może mieć różne koszty w zależności od możliwości finansowych i preferencji.

Koszty wykończenia mieszkania w stanie deweloperskim

Mieszkanie można wykończyć niskim kosztem, wykorzystując najtańsze materiały oraz kupując sprzęty i meble na wyprzedaży. Można też wydać kwotę zbliżoną do kosztu mieszkania. Aby zorientować się w kosztach wykończenia mieszkania, warto spojrzeć na średnie koszty. Remont łazienki kosztuje od 8000 do 10000 złotych. Kuchnia będzie kosztować od 10000-15000 złotych. Sypialnię i pokój dla dziecka umeblujemy za łączną kwotę 5000-8000 złotych. Duży lub mały salon umeblujemy za około 10000 złotych. Umeblowanie przedpokoju kosztuje 500 złotych. Umeblowanie mieszkania dwupokojowego w przeciętnym mieszkaniu może kosztować nawet 40000 złotych. Wykończenie ścian i podłóg, meble, sprzęt AGD i akcesoria, a także robocizna to koszty orientacyjne.

Zobacz

Wybranie łóżeczka dla dziecka to niełatwe i bardzo odpowiedzialne zadanie. Łóżeczko dziecięce musi być wygodne, a także mieć miły dla oka wygląd i zostać dostosowane dla odpowiedniej kategorii wiekowej. Odpowiednio wybrane stworzy przytulny nastrój w sypialni i zapewni dziecku niezbędny, zdrowy wypoczynek. Drewniane łóżeczka dziecięce - zalety. ...

W naszym salonie wystawowym położyliśmy obok próbki podłogi z twardego drewna kafelki porcelanowe i nie mogliśmy zobaczyć różnicy obok siebie. Co to za płytka, która wygląda jak drewno? Gorącym trendem jest teraz podłoga z płytek, która wygląda jak drewno.  Przy tak wielu opcjach podłóg na rynku, coś, o czym być może nigdy nie pomyślałeś, jest tak naprawdę...

Marka Halcon Ceramicas tak naprawdę specjalizuje się w projektowaniu, a także produkcji płytek podłogowych oraz ściennych. Firma ta zajmuje się również dystrybucją płytek. Firma działa już prężnie na rynku już ponad pół wieku. To właśnie dzięki temu, że marka świetnie się dostosowuje do trendów zarówno regionalnych, jak i także globalnych. Płytki Halcon dostępne...